אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביידן מחליף את הצווים של טראמפ נגד טיקטוק: "לבחון הסיכונים באפליקציות" צילום: רויטרס

ביידן מחליף את הצווים של טראמפ נגד טיקטוק: "לבחון הסיכונים באפליקציות"

נשיא ארה"ב חתם על צו שמורה לבחון מחדש את מידת הסיכון שמציבות אפליקציות הקשורות למדינות יריבות, ולהציב קריטריונים שיאפשרו לקבוע מתי הן מהוות "איום בלתי מתקבל על הדעת"

09.06.2021, 22:58 | חדשות חוץ

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חתם על צו נשיאותי המורה לרשויות לבחון מחדש את הסיכונים שנובעים מאפליקציות הקשורות למדינות יריבות. הצו מחליף למעשה שלושה צווים שנחתמו על ידי הנשיא הקודם דונלד טראמפ, ואשר אסרו על ביצוע עסקאות עם האפליקציות הסיניות וויצ'אט וטיקטוק; אחד מהצווים האלה אף ביקש להחרים את טיקטוק - צעד שנעצר על ידי בית המשפט, כך שאפליקציית הסרטונים עדיין זמינה ופופולרית בארה"ב.


קראו עוד בכלכליסט:


הצו החדש של ביידן יורה למשרד המסחר לבחון מחדש את מידת הסיכון שמציבות אפליקציות הקשורות למדינות יריבות, ולהציב קריטריונים שיאפשרו לקבוע מתי הן מהוות "איום בלתי מתקבל על הדעת". בין השאר יידרש המשרד להעריך את העסקאות בין האפליקציות לבין אותה מדינה.


טיקטוק טיק טוק TikTok ארה"ב, צילום: רויטרס טיקטוק טיק טוק TikTok ארה"ב | צילום: רויטרס טיקטוק טיק טוק TikTok ארה"ב, צילום: רויטרסכך למשל, עסקאות ייחשבו "מסוכנות" כאשר יהיו מעורבות בהן אפליקציות שנמצאות בבעלות או בשליטת אנשים התומכים באותן מדינות יריבות או נמצאים בקשרים עם שירותי המודיעין שלהן, או כאשר האפליקציות אוספות מידע אישי רגיש על המשתמשים. 

לטיקטוק יש מעל 100 מיליון משתמשים בארה"ב. האפליקציה מציעה ממשק ידידותי למשתמשים, אופציות למוזיקת רקע ושלל אפקטים מיוחדים שעוזרים לייצר סרטונים קצרים. בעקבות הצווים עליהם חתם טראמפ, כמה חברות אמריקאיות, בהן וולמארט ואורקל, שקלו לרכוש את הפעילות של החברה בארה"ב, ואולם הקפיאו את תוכניותיהן בעקבות חילופי השלטון בוושינגטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות