אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 מדינות ה-G7 דנות: רוב המכוניות שיימכרו עד 2030 יהיו ידידותיות לסביבה צילום: שאטרסטוק

מדינות ה-G7 דנות: רוב המכוניות שיימכרו עד 2030 יהיו ידידותיות לסביבה

לפי דיווח בבלומברג, מנהיגי 7 המדינות המתועשות ידונו בפסגה הקרובה בצעדים לעידוד מכירת מכוניות שאינן מזהמות, ובמימון למדינות המתפתחות לצמצום פליטות הפחמן. זאת כחלק מתוכנית שאפתנית למאבק במשבר האקלים

10.06.2021, 15:39 | חדשות החוץ

מנהיגי קבוצת מדינות ה-G7 ידונו בפסגה הקרובה בתוכנית שאפתנית לעידוד מכירה של יותר מכוניות ידידותיות לסביבה עד סוף העשור, זאת כחלק מחבילה של צעדים נגד משבר האקלים. 

על פי אחת ההצעות שהגיעה לידי סוכנות הידיעות בלובמרג, הממשלות של 7 המדינות המתועשות ייפעלו כדי להבטיח שרוב המכירות של מכוניות חדשות לא יהיו של מכוניות הנוסעות על דלק או דיזל "עד 2030 או מוקדם יותר". עם זאת המדינות חלוקות ביניהן לגבי הצעדים הספציפיים שבהם יש לנקוט. 

קראו עוד בכלכליסט:


מנהיגי שבע המדינות יפגשו בסוף השבוע בקרונוול, בדרום מערב אנגליה, ולפי ההערכות יתחייבו לספק יותר מימון כדי לסייע למדינות המתפתחות לצמצם את פליטות הפחמן שלהן, אך עוד לא ברור באיזה שיעור. הפרטים אמנם עוד לא סוכמו, אך קביעת יעד לצמצום השימוש בדלק ייצג נקודת מפנה במאמצים להפחית את צריכת הנפט העולמית והפחתת פליטת גזי החממה. 


ג ג'ו ביידן | צילום: איי פי ג


פסגת המנהיגים תצא לדרך רק מחר, ובשלב זה התוכניות עדיין בשלבי הטיוטה ועוד לא ברור האם המנהיגים, ובייחוד נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, יתמכו בניסוח המוצע. 

ב-2030 יותר ממחצית המכוניות שיימכרו יהיו ללא דלק

נציג של המשלחת האמריקאית סירב לומר האם בבית הלבן תומכים בטיוטה, כולל קביעת יעד לפיו יותר ממחצית מהמכוניות שימכרו ב-2030 יהיו ללא דלק. לפי אותו בכיר, ביידן מאמין בהשקעות גדולות בשווקי המכוניות החשמליות ובשרשרת האספקה כדרך להתמודד עם משבר האקלים וליצור משרות חדשות. אך התוכנית שלו לארה"ב לא כוללת איסור על מכוניות המונעות עם דלק. 

לפי טיוטת ההצעה, המנהיגים יתחייבו להפוך את תעשיית הרכב שלהם לכזו שפולטת פחות פחמן לאורך העשור הקרוב וזאת על ידי האצת הייצור והגישה למכוניות חשמליות, פיתוח של רכבות, אוטובוסים, ספינות ומטוסים עם אפס פליטת פחמן. 


רכב חשמלי נטען, צילום: שאטרסטוק רכב חשמלי נטען | צילום: שאטרסטוק רכב חשמלי נטען, צילום: שאטרסטוק


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות