אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קיבל את בקשת פנינסולה לצו מניעה נגד עסקת תמוז-מכלול

ביהמ"ש קיבל את בקשת פנינסולה לצו מניעה נגד עסקת תמוז-מכלול

פנינסולה מתנגדת למכירת קרן תמוז למכלול של צבי זיו ואורי פז, והגישה הצעת רכישה משלה; השופט המחוזי מגן אלטוביה שלח את הצדדים לגישור

10.06.2021, 19:55 | גולן חזני

בית המשפט המחוזי בת"א קיבל לפני שעה קלה את בקשת חברת פנינסולה למתן צו מניעה זמני לעסקת המכירה של קרן תמוז למכלול. ביהמ"ש אסר גם על ביצוע פעולה כלשהי לקידום העיסקה. 


קראו עוד בכלכליסט:


השופט המחוזי מגן אלטוביה נימק את ההחלטה בכך שהוא מעדיף לא להעמיד את פנינסולה בפני עובדה מוגמרת של פירוק הקרן. ״על פניה מעלה הבקשה עילות לכאורה בעלות תוקף״ קבע השופט.

פנינסולה המנוהלת עי מיכה אבני דיווחה לבורסה כי הבקשה הוגשה עקב סירוב של השותף הכללי בקרן להציג לה מידע מהותי וההתעלמות המוחלטת של השותף הכללי מההצעה של פנינסולה לרכישת הקרן

פנינסולה מחזיקה כ45% מהשותף הכללי בקרן - ביתרת המניות מחזיקיים אורי פז מנכ"ל בנק ירושלים לשעבר וצבי זיו מנכ"ל הפועלים לשעבר. 

פז וזיו סיכמו על מכירת תמוז לחברת מכלול שבה הם שותפים ואילו פנינסולה שהתנתקה מניהול הקרן הגישה הצעה גבוהה במעט וביקשה למכור לה את תיק האשראי של הקרן במקום למכלול. מכלול עצמה עומדת לפני הנפקה שמתעכבת בשל הסכסוך.

השופט שלח את הצדדים לגישור וקבע שאם לא יחליטו על זהות המגשר בהסכמה יבחר בית המשפט מגשר מטעמו. פנינסולהנדרשת להעמיד ערבות לבית המשפט של 5.82 מיליון שקל. 


מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני מנכ"ל פנינסולה


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות