אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למי שכבר קנה הכל: בוגאטי מציגה גרסה ספורטיבית של השירון בוגאטי

למי שכבר קנה הכל: בוגאטי מציגה גרסה ספורטיבית של השירון

בעוד שיצרני רכבי יוקרה אחרים נהנים מצמיחה חסרת תקדים, בוגאטי מייצרת רק את השירון. הפתרון? לייצר את דגם ה"סופר ספורט", מכונית חזקה יותר ב-121 כ"ס מהשירון הנוכחית, עם תג מחיר של 3.9 מיליון דולר

10.06.2021, 20:21 | תומר הדר

בעידן בו יצרני רכבי העל והיוקרה נהנים מצמיחה חסרת תקדים דווקא יצרנים כדוגמת בוגאטי נמצאים בבעיה: בעוד שלבנטלי, פרארי, למבורגיני ודומותיהן יש תקציבי פיתוח ואולם תצוגה בו מוצעים כמה דגמים, בוגאטי האקסקלוסיבית מסתפקת בדגם אחד בלבד - השירון, שהיא אחת המכוניות היקרות והחזקות בעולם. 

קראו עוד בכלכליסט:

הבעיה היא שכאשר ללקוחות יש כסף פנוי, השירון עשויה להיראות לפתע מעט מיושנת. בהתחשב בעובדה שלבוגאטי אין בשרוול רכבים חדשים, הפתרון היחיד הוא לייצר גרסאות במהדורה מוגבלת או לסירוגין לשפר את הקיים. כך עשתה בוגאטי אשר מצמידה לגרסה החדשה - ה"סופר ספורט", מחיר של 3.9 מיליון דולר ליחידה. 


בוגאטי שירון סופר ספורט 2021, בוגאטי בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 | בוגאטי בוגאטי שירון סופר ספורט 2021, בוגאטי


השירון סופר ספורט מצוידת בגרסה חדשה ומחוזקת של המנוע הקיים, בעל 16 בוכנות בנפח של שמונה ליטרים, אשר מפיקה 1,600 כוחות סוס, כלומר פי 10 ממכונית משפחתית ממוצעת ויותר חשוב מכך עבור הלקוחות: מדובר ב-121 כוחות סוס יותר מהגרסה החזקה ביותר של השירון שניתן היה עד כה לרכוש.


בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 מבפנים , בוגאטי בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 מבפנים | בוגאטי בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 מבפנים , בוגאטי


בוגאטי, מטבע היותה בוגאטי, אינה נוהגת לפרסם נתונים "עממיים" כגון זמני תאוצה מאפס ל- 100 קמ"ש, אך כן מציינת שהתאוצה ל-200 קמ"ש אורכת כ-5.8 שניות ואילו המהירות המרבית היא 439 קמ"ש, אך בפועל השירון מסוגלת ליותר: המהירות המרבית למעשה מוגבלת על ידי היצרן מטעמי בטיחות. השירון אגב אינה הבוגאטי היקרה ביותר: היצרנית הצרפתית הציגה בשנה שעברה את הבוגאטי דיבו, מכונית על ביצור מוגבל של 40 יחידות בלבד במחיר של כשישה מיליון דולר ליחידה. כל היחידות נמכרו מראש.


3 בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 , בוגאטי 3 בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 | בוגאטי 3 בוגאטי שירון סופר ספורט 2021 , בוגאטי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות