אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון ווב סרוויס: נפתח חוות שרתים בישראל ב-2023 צילום: שאטרסטוק

אמזון ווב סרוויס: נפתח חוות שרתים בישראל ב-2023

אמזון זכתה לאחרונה במכרז הענן של מדינת ישראל; לפי AWS, חוות השרתים "תעצים" את הגופים המקומיים אותם היא תשרת; היא פועלת כיום ב-25 אזורים גיאוגרפיים

11.06.2021, 09:27 | מאיר אורבך

AWS (אמזון ווב סרוויסס) תקים חוות שרתים מקומיים בישראל ב-2023, כך הודיעה החברה היום (ו'). החברה, שזכתה לאחרונה במכרז הענן (פרויקט נימבוס) של מדינת ישראל, תהיה ככל הנראה הספקית האחרונה שתקים תשתיות מקומיות בישראל. זאת לאחר שמיקרוסופט, אורקל וגוגל, שזכתה אף היא במכרז, יהיו גם הן בעלות תשתיות מקומיות. 

קראו עוד בכלכליסט:


על פי ההודעה של AWS, שהיא הזרוע של אמזון העוסקת בשירותי ענן, תשתיות המחשוב שהיא תקים  יאפשרו לממשלה, למוסדות חינוך ולעמותות להפעיל ולהריץ את היישומים שלהם ולשרת את משתמשי הקצה בשירותיהם. 


ASW, צילום: שאטרסטוק ASW | צילום: שאטרסטוק ASW, צילום: שאטרסטוק


"התשתית החדשה תעצים יותר מוסדות ציבוריים ופרטיים, חברות סטארט-אפ חדשניות וחברות בינלאומיות, במטרה לספק יישומים שפותחו ייעודית לענן. אלו יסייעו להמריץ פיתוח כלכלי ברחבי המדינה", אמר פיטר דסנטיס, סגן נשיא בכיר לתשתיות עולמיות ב-AWS. 

התשתיות של AWS מורכבות מ״אזורי זמינות״ , הממקמים תשתיות במיקומים גיאוגרפיים נפרדים ושונים, המרוחקים דיים כדי להפחית באופן משמעותי את הסיכון בו אירוע אחד ישפיע על ההמשכיות העסקית של הלקוחות. עם זאת, הם קרובים דיים כדי לספק זמני תגובה נמוכים. ברחבי העולם, ל-AWS יש 81 “אזורי זמינות” ב-25 אזורים גיאוגרפיים שונים.

"אנו מברכים את AWS על הצעתם הזוכה במכרז הראשון של פרויקט נימבוס, פרויקט הדגל הרב-שנתי בהובלת מינהל הרכש של ממשלת ישראל, לספק מסגרת כוללנית לאספקת שירותי ענן לממשלה", אמר יהלי רוטנברג, החשב הכללי במשרד האוצר. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות