אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק המרכזי האירופי לוחץ על דויטשה בנק: פרסמו זהות המחליף ליו"ר צילום: רויטרס

הבנק המרכזי האירופי לוחץ על דויטשה בנק: פרסמו זהות המחליף ליו"ר

נותרה פחות משנה לתום כהונתו של פול אכלייטנר, אך הבנק הגדול בגרמניה שהיה מעורב בשורת שערוריות מתמהמה בפרסום זהות מחליפו; לפי דיווחים, הבנק המרכזי האירופי פנה מספר פעמים בחודשים האחרונים בעניין, והוא רק מגביר את הלחץ

11.06.2021, 13:24 | חדשות חוץ

הבנק האירופי המרכזי ביקש מדויטשה בנק כמה פעמים בחודשים האחרונים להכריז על מחליף ליו"ר פול אכלייטנר (Paul Achleitner), וזאת לקראת סיום תפקידו, כך מסרו שני מקורות המקורבים לנושא. 

קראו עוד בכלכליסט:


אכלייטנר אמור לפרוש במאי הבא לאחר 10 שנים קשות בתפקיד, במהלכן התחלף מנכ"ל הבנק פעמיים, ונרשמו הפסדים של מיליארדי יורו וקנסות גדולים. אכלייטנר בן ה-64 שרד שלוש הצבעות של בעלי המניות סביב השאלה האם להחליפו, ואמר שבכוונתו לפרוש בשנה הבאה. 


דויטשה בנק, צילום: גטי דויטשה בנק | צילום: גטי דויטשה בנק, צילום: גטי


עתה, כשנותרה לאכלייטנר פחות משנה בתפקיד, הבנק המרכזי האירופי עדיין מחכה שדויטשה בנק ינקוב בשמו של מחליף, והגביר בחודשים האחרונים את הלחץ על הבנק הגדול בגרמניה והיו"ר שלו, כך על פי המקורות לפי פרסום של רויטרס. 

המפקח הראשי של הבנק האירופי, אנדראה אנריה (Andrea Enria), פנה מספר פעמים לבנק בנושא. דויטשה חזר לאחרונה לרווחיות אך עדיין נמצא תחת עינם הפקוחה של רגולטורים השומרים על איתנות של המערכת הפיננסית העולמית, שהבנק הוא חלק חשוב ממנה. הרגולטורים מודאגים במיוחד מהפערים במנגנוני הבקרה של הבנק על הלבנת הון, בעיה שנמשכה לאורך כל כהונתו של אכלייטנר. 


היו"ר אכלייטנר, צילום: רויטרס היו"ר אכלייטנר | צילום: רויטרס היו"ר אכלייטנר, צילום: רויטרס


הרשות הרגולטורית הפיננסית של גרמניה, BaFin, הורתה לבנק באפריל להתקין חסמים נוספים למניעת הלבנת כספים, והאריך את המנדט לגוף שמפקח על פעולת הבנק בנושא.

 הבנק האירופי מצדו חזר ודרש מדויטשה בנק לנקוב בשם היו"ר העתידי שלו כדי שאכלייטנר יוכל לעזוב בצורה מסודרת, ושלבנק המרכזי של גרמניה יהיה מספיק זמן כדי לאשר את המועמד להחליפו. שלושה מקורות המקורבים לבנק אמרו שבידיו רשימה סופית של שלושה מועמדים גרמנים, ואחד מהם אמר שהבנק יודיע על זהות היו"ר הבא שלו בפברואר או במרץ 2022, מה שישאיר מעט זמן לתמרון באם המועמד לא יאושר. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות