אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של אסוס משקיע בטרמינל איקס של ויזל צילומים: אוראל כהן, איי פי

הבעלים של אסוס משקיע בטרמינל איקס של ויזל

הקבוצה הדנית הפרטית Heartland - בעלת המניות הגדולה באתר האופנה הבריטי - תשקיע 21.7 מיליון דולר בטרמינל איקס של קבוצת פוקס. תקבל בתמורה 8% מהמניות, עם השלמת ההנפקה הצפויה של החברה בבורסה בת"א

13.06.2021, 10:12 | אורנה יפת

הקבוצה הדנית הפרטית Heartland  תשקיע 21.7 מיליון דולר באתר טרמינל איקס של קבוצת פוקס בתמורה ל-8% מהמניות, לאחר שהאתר יונפק בבורסה. 


קראו עוד בכלכליסט:


ההסכם בין פוקס לבין התאגיד נחתם ב-11 ביוני. Heartland  היא זרוע ההשקעות של איש העסקים הדני, אנדרס הולך פובלסן (Anders Holch Povlsen), שהיא גם בעלת המניות הגדולה באתר הסחר הבריטי אסוס, וכן מחזיקה באתרי הסחר הגרמניים זלנדו ו-About you, לצד החזקות משמעותיות במגוון תעשיות.

פוקס תרכוש מחברת אקס.טי השקעות ומהורוביץ יאנג השותפות בטרמינל איקס מניות שלטרמינל בשיעור 4% בתמורה ל-10 מיליון דולר ובמקביל יוקצו 8% מהמניות לתאגיד הדני בתמורה ל-21.7 מיליון דולר. 

העסקה תעשה לפי שווי של 250 מיליון דולר לטרמינל איקס.  לאחר ההנפקה יוקצו לקבוצה הדנית מניות נוספות כך שתחזיק בסך הכל ב-10.1% ממניות טרמינל איקס. המניות יוקצו בהנחה של 15% על מחיר המניה. 

הולך פובלסן איבד במתקפת הטרור בסרי לנקה שלושה מארבעת ילדיו - הילדים נסעו לסרי לנקה כדי להעביר שם את חג הפסחא. פובלסן הוא האיש העשיר ביותר בדנמרק ובעל הקרקעות המחזיק בשטח השני בגודלו בבריטניה. את Bestseller ירש מאביו בגיל 28. 


אנדרס הולך פובלסן עם רעייתו אן, AP אנדרס הולך פובלסן עם רעייתו אן | AP אנדרס הולך פובלסן עם רעייתו אן, AP


הראל ויזל אמר בתגובה לעסקה: "זה היום הכי מרגש במה שעשינו ב-30 שנה האחרונות של הפעילות שלנו. ששחקן האינטרנט באתר האופנה הגדול בעולם, הבעלים של אסוס, בוזלנדו ואבאוט יו, בחר בטרמינל כשותף שלו.

 האדם והפירמה שהוא מוביל סימנו את האי קומרס של המולטי ברנד בזולנדו, באבאוט יו ובאסוס לפני שנים כמנועי הצמיחה הגדולים ביותר הרבה שנים קדימה. הכניסה שלו לטרמינל זו הבעת אמון הגדולה והחזקה ביותר מכל מה שעשינו עד היום. זה כבוד גם למדינת ישראל שגוף כזה בא להשקיע פה". 

ניר הורוביץ מנכ"ל טרמינל ובעל מניות באתר, הוסיף: "הקבוצה הדנית תעזור לנו לממש את הפוטנציאל שלנו. הם עם המון קשרים ויכולות ויעזרו לנו להיות השחקן המוביל בישראל ולהיות שחקן עולמי".  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות