אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עו"ד אור קראוס: "מדאיג שמדינת ישראל מעוניינת לגנוז את תמ"א 38 ללא חלופה ראויה"

המצב הביטחוני העלה על סדר היום את סוגיית תמ"א 38. עו"ד קראוס, הבעלים של משרד קראוס אביחצירא, מסביר את הנזק שצפוי להיגרם בשל ביטול התכנית ובטוח שמינוי שמאי מקרקעין כחלק מהוועדה המקומית הוא מבורך

13.06.2021, 11:30 | חגי גוטמן

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

במציאות ביטחונית שברירית הופך תחום ההתחדשות העירונית לקריטי, במיוחד כשמביאים בחשבון את דו"ח מבקר המדינה מהקיץ שעבר לפיו כ-2.6 מיליון ישראלים מתגוררים במבנים לא מרחב מוגן תקני. על רקע הנתונים המדאיגים ואלפי הטילים שנחתו ברחבי המדינה רק לאחרונה, נראה כי אין מנוס מלשקול בשנית את ההחלטה על גניזת תמ"א 38 באוקטובר 2022. 

הסוגייה סביב המשך דרכה של תמ"א 38 ממשיכה לעורר הדים. האם הקולות ההולכים ומתרבים הקוראים למקבלי ההחלטות לבצע חשיבה מחודשת, יובילו לשינוי המצב ולהענקת מנדט נוסף לתוכנית?

במציאות ביטחונית שברירית הופך תחום ההתחדשות העירונית לבעל חשיבות יוצאת דופן, במיוחד כשמביאים בחשבון את דו"ח מבקר המדינה מהקיץ שעבר, המצביע על כך ש-2.6 מיליון ישראלים מתגוררים במבנים ללא מרחב מוגן תקני. על רקע הנתונים המדאיגים ואלפי הטילים שנחתו בישראל רק במהלך מאי האחרון, נראה כי אין מנוס מלשקול בשנית את ההחלטה על סיום דרכה של תמ"א 38 באוקטובר 2022. 

מי שבטוח שמקבלי ההחלטות נדרשים כעת לשנות גישה הוא עו"ד אור קראוס - הבעלים של קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין – המלווה ומייעץ בפרויקטים של התחדשות עירונית, מתנגד לביטול התכנית ללא יישום של חלופה ראויה. בראיון ל"זירת הנדל"ן", הוא מתריע מגניזתה של תמ"א 38, מדגיש את נחיצותו של עורך הדין במיזמים במסגרת התחדשות עירונית, ומסמן את הפונקציה שתסייע בשיפור האינטראקציה בין הפעילים בתחום והרשויות המקומיות ובקיצור הביורוקרטיה בדרך להוצאת היתרי הבנייה. צפו.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו
נדל"ן בינלאומי