אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מזהירה את חברות ה-G7: חלפו הימים בהם מספר מדינות קבעו את גורל העולם צילום: AFP

סין מזהירה את חברות ה-G7: חלפו הימים בהם מספר מדינות קבעו את גורל העולם

הדברים נמסרו בתגובה לדיווחים לפיהם מנהיגי שבע הדמוקרטיות העשירות בעולם, שנועדים בימים אלו בבריטניה, הסכימו לאמץ את תוכנית ההשקעות בתשתיות שמוביל נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ומטרתה להתחרות בתוכנית החגורה והדרך הסינית. "אנחנו מאמינים שיש לנהל עניינים גלובליים באמצעות דיונים עם כל המדינות"

13.06.2021, 13:09 | חדשות חוץ

סין מתייחסת לדיווחים היוצאים מפסגת מנהיגי מדינות ה-G7 שנפגשו בסוף השבוע באנגליה, ומזהירה כי חלפו הימים שבהם קבוצה "קטנה" של מדינות קבעה את גורל העולם. 

הדברים נמסרו על ידי דובר השגרירות הסינית בלונדון, בתגובה לעמדה המאוחדת שמגבשים המנהיגים נגד סין. לפי הדיווחים, המנהיגים הסכימו לאמץ תוכנית השקעות בתשתיות שתתחרה בתוכנית החגורה והדרך הסינית ותנסה לבלום את השפעת סין על מדינות אחרות.

קראו עוד בכלכליסט:

בסיום הפסגה היום (א') צפויים המנהיגים של ארה"ב, קנדה, יפן, בריטניה, צרפת, איטליה, גרמניה והאיחוד האירופי לפרסם הצהרה שבה יתחייבו להעביר מיליארדי דולרים לפרויקטים של תשתיות במדינות המתפתחות. התוכנית, יוזמה של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, תקרא "לבנות בחזרה עולם טוב יותר" (Build Back Better World). לפי הבית הלבן, מטרת התוכנית היא ליצור אלטרנטיבה ב"איכות גבוהה יותר" לפרויקט החגורה והדרך של סין, שעוזר לממן רכבות, כבישים ונמלים במדינות רבות. 

מנהגי העולם בכינוס G7, צילום: גטי אימג מנהגי העולם בכינוס G7 | צילום: גטי אימג'ס מנהגי העולם בכינוס G7, צילום: גטי אימג

"הימים שבהם החלטות עולמיות הוכתבו על ידי קבוצה קטנה של מדינות חלפו להם מזמן", מסר דובר השגרירות. "אנחנו תמיד מאמינים שמדינות, קטנות או גדולות, חזקות או חלשות, עניות או עשירות, הן שוות, ושיש לנהל עניינים עולמיים באמצעות דיונים עם כל המדינות". 

לפי הודעה שפרסמו מנהיגי מדינות ה-G7, המייצגים את שבע הדמוקרטיות העשירות בעולם, ביום שבת, תוכנית ההשקעות תציע שותפות "שתעניק ערך, סטנדרטים גבוהים ושקיפות". עם זאת, עדיין לא פורסמו פרטים לגבי אופן המימון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות