אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרצת אבטחת מידע בפולקסווגן ארצות הברית, ייתכן שבין הלקוחות גם ישראלים

פרצת אבטחת מידע בפולקסווגן ארצות הברית, ייתכן שבין הלקוחות גם ישראלים

נחשפו פרטיהם האישיים של 3.3 מיליון לקוחות פולקסווגן ואאודי בארצות הברית שרכשו רכב בשנים 2019-2014. בשנים האחרונות ישראלים רכשו מכוניות ביבוא אישי מסוכנויות בארצות הברית, וייתכן שגם פרטיהם דלפו

13.06.2021, 15:18 | תומר הדר

פולקסווגן ארצות הברית מדווחת על פרצת אבטחת מידע שבמסגרתה נחשפו פרטיהם האישיים של 3.3 מיליון לקוחות פולקסווגן ואאודי בארצות הברית. מבין הלקוחות שעלולים להיפגע לכאורה כ-90 אלף הם לקוחות אאודי ארצות הברית, והיתר לקוחות של פולקסווגן ארצות הברית. 

יש להדגיש כי הנפגעים העיקריים של מהלך כזה הם לקוחות פרטיים שרוכשים מכוניות חדשות ישירות מפולקסווגן ארצות הברית, ולא למשל יבואני רכב (כגון צ'מפיון מוטורס, שרוכשת מכוניות ישירות מפולקסווגן העולמית) – אבל במהלך השנים האחרונות כן בוצעו רכישות של מכוניות על ידי ישראלים שקנו מכוניות ביבוא אישי מסוכנויות בארצות הברית, לדוגמה דגמי פולקסווגן טוארג. במקרים כאלה קיים סיכוי שגם פרטי אותם ישראלים דלפו.

פולקסווגן טוארג פולקסווגן טוארג פולקסווגן טוארג

לפי הודעת פולקסווגן ארצות הברית, הנתונים שדלפו ממערך המחשוב של אחד מסוכני המשנה של פולקסווגן ארצות הברית כוללים נתוני אשראי של לקוחות שרכשו מכוניות פולקסווגן ואאודי בשנים 2014 ל-2019, כאשר כ-3.1 מיליון לקוחות שעלולים להיפגע רכשו את המכוניות בארצות הברית והיתר בקנדה. 

בהודעת החברה נאמר: "פולקסווגן גילתה לאחרונה כי צד שלישי בלתי מורשה השיג מידע אישי בהיקף מוגבל אשר התקבל מסוכני פולקסווגן ואאודי בשנים 2014 ל-2019. פולקסווגן מודיעה לצדדים אשר הושפעו באופן ישיר ללא כל קשר לדרישות החוק בנושא זה ותציע שירותי הגנה לפרטי אשראי לכ90 אלף רוכשים שלהם מידע זה נוגע". הצהרת פולקסווגן בנושא מעידה כי מתוך כ 3.3 מיליון לקוחות אשר מושפעים מן הפרשה, כ-90 אלף מצויים בסכנה של חשיפת פרטי כרטיסי אשראי ופרטים נוספים של מידע פיננסי רגיש, לדוגמה מסגרת אשראי בנקאי ומידע נוסף שעלול לדלוף.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות