אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א חוגגת את השבעת הממשלה: אלפים בכיכר רבין יונתן אפק לוי

ת"א חוגגת את השבעת הממשלה: אלפים בכיכר רבין

עם השבעת הממשלה החדשה נפתחו החגיגות בכיכר רבין. לבריכה המפורסמת לא ניתן יהיה לקפוץ כי אין מים, כתחליף הובא תותח קצף. בניין עיריית תל אביב הואר בדגל ישראל, הנוכחים צפו בהצבעה בכנסת על מסך ענק. מאות חוגגים גם מחוץ לכנסת

13.06.2021, 22:05 | ynet

תותח קצף במקום קפיצה לבריכה: אלפים הגיעו הערב (ראשון) לכיכר רבין בתל אביב כדי לחגוג את השבעת הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ואת החלפת ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו. החוגגים פתחו שמפניות וקונפטי והניפו עשרות דגלים בכיכר. צפו בשידור החי מתל אביב.


קראו עוד בכלכליסט:


במהלך היום הפגינו מחוץ לכנסת מאות תומכי הממשלה החדשה, לצד מספר קטן עוד יותר של תומכי ימין. בכיכר רבין הוקמה במה עם הגברה ולהקה, אבל בכל מקרה לבריכה המפורסמת אי אפשר יהיה לקפוץ, גם לא בהמשך הערב. המים במזרקה מול בניין העירייה רוקנו בשל עבודות הרכבת הקלה ברחוב אבן גבירול, וכתחליף המארגנים הביאו תותח קצף וקונפטי. עם השבעת הממשלה ה-36 מאות חגגו גם מחוץ לכנסת.

אלפים בכיכר רבין חוגגים את השבעת ממשלת בנט לפיד, יונתן אפק לוי אלפים בכיכר רבין חוגגים את השבעת ממשלת בנט לפיד | יונתן אפק לוי אלפים בכיכר רבין חוגגים את השבעת ממשלת בנט לפיד, יונתן אפק לוי


חגיגות בכיכר רבין, צילום: מוטי קמחי חגיגות בכיכר רבין | צילום: מוטי קמחי חגיגות בכיכר רבין, צילום: מוטי קמחי


צילום: איי פי צילום: איי פי צילום: איי פי


צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי


חגיגות גם בירושלים, צילום: איי אף פי חגיגות גם בירושלים | צילום: איי אף פי חגיגות גם בירושלים, צילום: איי אף פי


צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי

ראש עיריית תל אביב צייץ תמונה של בניין העירייה מהחגיגות וכתב: "תם עידן - וטוב שכך". "ישראל כפסע מהקמת ממשלת אחדות המשקפת את רצון הרוב, ומסיום שלטונו הכושל והמושחת של נתניהו", אמרו בארגון המחאה "קריים מיניסטר", לפני ההצבעה. 

"זו תוצר של מחאה עיקשת ונחושה שהפילה את הממשלה והניעה את השינוי ההיסטורי. הגיעה העת לאחדות בעם, לממשלה שתעבוד בשבילנו האזרחים, תאחה את הקרעים ותשים סוף לשיסוי ולהפרד ומשול של עידן נתניהו".

כאמור, בזמן נאומי ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט ומי שצפוי להיכנס לתפקיד יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, הפגינו אחר הצהריים מספר קטן של כ-20 תומכי ימין מול הכנסת. הם קראו לו "בוגד" ו"נוכל" משום ששיתף פעולה עם מפלגת רע"מ האנטי-ציונית והקים ממשלה עם מפלגות שמאל.

"בנט תתבייש לך", קראו הנוכחים. "מאחלים לך שיקרה לך מה שקרה לקורח ועדתו, שהאדמה תפתח את פיה ותבלע את כולכם - ממשלת הבוגדים. אתה הולך עם הערבים. אמרת למשפחות השכולות שלא תלך עם תומכי טרור. מושחת רשע". מולם מחו עשרות תומכי הממשלה החדשה.

בינתיים רחוב בלפור בירושלים מתחיל להתמלא, כ-300 חוגגים "מסיבת סיום" של המחאה. הם שרים "ביבי לכלא" ומחכים להצבעה ולהשבעת הממשלה כדי לפתוח בחגיגות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות