אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמר בר-לב מתכנן למנות את תומר לוטן למנכ"ל המשרד לביטחון פנים צילום: טל שחר

בלעדי

עמר בר-לב מתכנן למנות את תומר לוטן למנכ"ל המשרד לביטחון פנים

השר לביטחון פנים הנכנס בוחן את מינויו של לוטן למנכ"ל המשרד במקומו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי. לוטן היה בשנה האחרונה ראש מטה "מגן ישראל" למאבק במגפת הקורונה תחת הפרויקטור פרופ' נחמן אש

14.06.2021, 18:00 | עמיר קורץ

השר לביטחון פנים הנכנס עמר בר-לב בוחן את מינויו של תומר לוטן, ראש מטה "מגן ישראל" למאבק בקורונה, למנכ"ל המשרד במקומו של המנכ"ל הנוכחי, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי. כך נודע ל"כלכליסט". 

קראו עוד בכלכליסט:

לוטן כפוף כיום לפרויקטור הקורונה ומנהל "מגן ישראל", פרופ' נחמן אש. לוטן זוכה להערכה רבה על תפקודו בעת מגפת הקורונה, והוא החל את תפקידו הנוכחי באמצע שנת 2020 עוד תחת פרויקטור הקורונה הקודם, פרופ' רוני גמזו. הוא מרבה להתראיין בתקשורת סביב המאבק הלאומי במגפת הקורונה בכל הנוגע לבלימת המגפה, החיסונים וההגבלות השונות. 


תומר לוטן, פייסבוק תומר לוטן | פייסבוק תומר לוטן, פייסבוק


בעבר הוא היה מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, הפועל להגברת היעילות של המגזר הציבורי וחיזוק תפקוד הממשל כלפי האזרחים. בנוסף ייסד את ארגון "מעש", הפועל לחיזוק והתחדשות השירות הציבורי בישראל. בעבר הוא הסביר כי בכובעו כיו"ר הארגון הוא "מתמקד ביצירת התנאים המערכתיים להשתלבותו של דור משרתי ציבור חדש וצעיר".  

בעבר שימש לוטן גם כמנהל המרכז לממשל מקומי ופיתוח אזורי במכון למנהיגות וממשל בג'וינט, וכן כיועץ בכיר לשרת החינוך לשעבר פרופ' יולי תמיר. לוטן הוא בוגר תואר שני במדיניות ציבורית בתוכנית למנהלים באוניברסיטת תל אביב, והשלים תואר שני נוסף מ-LSE בלונדון. 

המנכ"ל הנוכחי אדרי מכהן בתפקיד מאז אפריל 2018, אז מונה על ידי השר לביטחון פנים לשעבר גלעד ארדן. בהמשך ביקש ארדן למנות את אדרי למפכ"ל המשטרה, אולם המינוי לא אושר בוועדת המינויים, ובהמשך אדרי הסיר את מועמדותו. אדרי המשיך לכהן כמנכ"ל המשרד גם תחת השר אמיר אוחנה. 


משה צ משה צ'יקו אדרי | צילום: אלכס קולומויסקי משה צ


היום בצהריים ערכו השר הנכנס בר-לב והשר היוצא אמיר אוחנה חפיפה במשרד. טקס חילופים רשמי וחגיגי שתוכנן, בנוכחות מפכ"ל המשטרה, נציבת שב"ס, נציב הכבאות וההצלה והסגל הבכיר במשטרה ובהנהלת משרד הבט"פ, בוטל אמש ברגע האחרון על ידי בר-לב שצייץ: "על רקע המתיחות הביטחונית בירושלים, איני מעוניין שכוחות משטרת ישראל יעסקו במסדרי כבוד אלא רק במשימתם הרגישה". 

בפגישת החפיפה הציג אוחנה לבר-לב סקירה על המשרד ואת תוכניות העבודה שהוא החל ביישומן. בר-לב מסר כי הוא מודה לאוחנה על כך ש"הקדיש זמן לטובת העברת תפקידים מסודרת. בפגישתנו היום נהג ח"כ אוחנה כמצופה בהעברת שלטון מסודרת ותקינה בישראל". 


ח"כ עמר בר לב, צילום: טל שחר ח"כ עמר בר לב | צילום: טל שחר ח"כ עמר בר לב, צילום: טל שחר


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות