אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל חושפת שבב חדש שפותח בישראל, ויוצאת בקמפיין גיוס מהנדסים צילום: אסף פטוקה

אינטל חושפת שבב חדש שפותח בישראל, ויוצאת בקמפיין גיוס מהנדסים

השבב החדש - IPU - מיועד להוריד מהעומס על מעבדים ולנהל את תקשורת הנתונים בין השרתים בענן; במקביל, קבוצת התקשורת של אינטל לדאטה סנטר שפיתחה אותו מחפשת 50 מהנדסים

14.06.2021, 20:52 | רפאל קאהאן

אינטל הודיעה היום (ב') על חשיפה של שבב חדש המכונה IPU, או Infrastructure Processing Unit, ושמיועד לשוק מרכזי הנתונים ומחשוב הענן. השבב החדש מיועד להוריד מהעומס על מעבדים (CPU) ולנהל את תקשורת הנתונים בין השרתים בענן. 


קראו עוד בכלכליסט:


את הפיתוח הובילה קבוצת התקשורת של אינטל לדאטה סנטר, המונה כיום כ-450 מהנדסות ומהנדסים בישראל, ועוד מאות נוספים בעולם. 

השבב החדש מיועד כאמור לשפר את הביצועים של שירותי אינטרנט. על פי מחקרים שערכו גוגל ופייסבוק על חוות השרתים שלהן, הן מצאו שעד כ-80% מעומסי העבודה של מעבדים עוסקים בטיפול בניהול המערכת והמשאבים במקום להתמקד בעיבוד נתונים וביצוע משימות עבור הצרכן הסופי (למשל כשרוצים לצפות בסרט בנטפליקס). באינטל אומרים שהשיפור בביצועים הכלליים יאפשרו פיתוח ומתן שירותים מתקדמים לצרכן הקצה.

אילן אביטל, סגן נשיא בקבוצת הפלטפורמות למרכזי נתונים והאחראי על חטיבת ההנדסה אשר מובילה את הפיתוח, אמר ש"הקרב הגדול הבא בעולם הטכנולוגיה הוא בחזית הדאטה סנטר ובניהול חכם של המשאבים והעברת הדאטה. אנו בעיצומה של מהפיכה טכנולוגית. שירותים חכמים ויכולות מתקדמות אשר בעבר לא יכולנו אף לדמיין, הופכים למציאות יום יומית ומניעות את החברה והכלכלה קדימה".


אילן אביטל, צילום: דוברות אינטל אילן אביטל | צילום: דוברות אינטל אילן אביטל, צילום: דוברות אינטל


מעבר להכרזה הזו, אינטל נמצאת כיום במאבק על שכנוע מהנדסים להצטרף לשורותיה. החברה סובלת מתדמית בעייתית מאז ש-ARM החליפה אותה כספקית מעבדי מחשבי המק. זאת ועוד, גם הפספוס של פיתוח שבבים זעירים יותר כמו גם הגידול בביצועי המוצרים של מתחרות כגון AMD ואנבידיה, הכניס אותה למירוץ לחזור לעמדתה המסורתית של מובילת השוק. החברה זכתה לעדנה לאחרונה לאחר שחוק שהועבר על ידי ממשל ביידן לפני מספר ימים מעניק לה סובסידיות לקדם הקמה של מפעלים חדשים וכן פיתוח של טכנולוגיות AI.

קבוצת הפיתוח הישראלית בהובלת אביטל נמצאת בימים אלה בתנופת גיוס של מהנדסות ומהנדסים. על פי מה שנמסר לנו מהחברה מדובר על כ-50 משרות זמינות כאשר הפרופיל הוא של מהנדסי חומרה, ולידציה ותוכנה. קשה מאוד לשכנע צעירים להצטרף לחברה כאשר כל כך הרבה חברות זרות מהשורה הראשונה נאבקות על הפרופילים האלו בדיוק. מהלך כמו זה של אינטל עשוי לשכנע חלק מהם - אבל לא ברור אם זה יספיק כדי לשכנע את הטובים ביותר.  


צוות אינטל, צילום: אסף פטוקה צוות אינטל | צילום: אסף פטוקה צוות אינטל, צילום: אסף פטוקה


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות