אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"את מה שרציתי לשנות בעצמי כבר שיניתי" צילום: עמית שעל

מה השאלה?

"את מה שרציתי לשנות בעצמי כבר שיניתי"

השחקן דביר בנדק היה חייב להתגבר על הפחד להיות לבד על במה, את המחזה החדש שלו בחר בתוך שש דקות, הוא מטאטא את הבית חמש פעמים ביום, הוא צורך מכוניות באופן תשוקתי, הוא מוצא כמעט בכל אדם משהו סקסי והעובדה שיש לו קמפיין לבנק משרה עליו אושר

15.06.2021, 07:35 | מאיה נחום שחל

איפה אנחנו תופסים אותך? 

“בחדר הלבשה בקאמרי מתכונן להצגה ‘לא לריב’ שחזרנו להציג אתמול אחרי שנה ושלושה חודשים. בדרך כלל אני לא עונה לאנשים בחדר הלבשה אבל...”.

איך ואיפה אתה שותה את הקפה שלך?

“אני שותה הרבה קפה במשך היום, יותר מדי. את הראשון אני שותה תמיד בבית כי הוא חייב להיות חזק בבוקר ואני לא יודע אם אקבל כזה בחוץ: אספרסו כפול בכוס קרטון לדרך”.

עם מי היית רוצה לשבת על בירה? 

“עם אמא שלי שנפטרה כשהייתי בן 31. לא הספקתי להגיד לה ולשאול אותה המון דברים שאני רוצה, כמו איך היו לה החיים הקצרים יחסית, או לנסות להבין אם היא מיצתה כל מיני דברים. אלה דברים שאתה לא שואל את ההורים שלך כשאתה צעיר, אבל עוד שנה אהיה בגיל שהיא נפטרה בו”.

על מה אתה עובד עכשיו?

“אני משחק בהצגות ‘לא לריב’ ו’כל הדברים הטובים’, הצגה שביים שי פיטובסקי שתמיד מאוד הערכתי דברים שעשה, אבל לא ראיתי אותנו נפגשים מקצועית כי הוא עבר לתיאטרון בקיבוץ אילות. הוא פנה אליי עם המחזה ואמר שזה תפקיד בשבילי ולא קראתי. הוא שלח וידיאו ולא צפיתי. ואז בקורונה התחלתי לצפות. אחרי שש דקות כתבתי לו שהגיע הזמן לעשות את זה. עפתי על זה. נחשפתי לתיאטרון שאני לא מכיר. התיאטרון חייב להתקרב לאנשים ולהגיע אליהם. ההצגה הזו היא חוויה אחרת: זירתית ואינטראקטיבית. בנוסף יש את הסטנד־אפ שלי, ‘המופע של דביר’. ניסיון שלי לאתגר את עצמי, כי זה המקום שבו קיבלתי את התקף החרדה הראשון שלי בחיים. החזקתי 40 דקות על הבמה והלכתי — אז אני חייב להתגבר על הפחד להיות לבד על הבמה ולעניין אנשים עם חומרים שלי ולא שמישהו אחר כתב. אני מנסה לשבור כמה שאפשר את הקיר הרביעי שלכאורה מגן עליי”.

מה השריטה שלך?

“אני מטאטא את הבית 6-5 פעמים ביום. האמתלה היא שיש כלבה, אבל האמת היא שזה הדבר שהכי מרגיע אותי בעולם. אלה 7 דקות של מדיטציה בשבילי. אני רואה איך הלכלוך נאסף ואני מרגיש שהבית נקי ואני מתנקה תוך כדי”.

מה העצה הכי טובה שקיבלת? 

“תוך כדי הצילומים של ‘החיים על פי דביר’, תוכנית על מחלות וגורמי סיכון למוות בכאן 11, הבנתי שבסופו של דבר כל הרופאים והמטפלים אומרים שמה שהם רואים אצל חולים אלה סימפטומים גופניים של סטרס. אבל לא סטרס במובן של איך לגמור את החודש וכו'. הסטרס האמיתי זה הפער בין מה שאתה עושה למה שאתה רוצה לעשות, בין איפה שאתה נמצא לאיפה שאתה רוצה להיות. העצה היא תמיד לשאול אם אתה עושה את הדבר שאתה רוצה לעשות כרגע. המתח הלא מודע הוא שמייצר מחלות ועצם ההבנה כבר משחרר אותו”. 

איך אתה אוהב להעביר את שישי בצהריים?

“אני משתדל ללכת לראות את חוג הגלישה של הבת הבכורה שלי יולי. לי אין אומץ לגלוש אז אני חותר בסאפ, מסתכל עליה ונהנה. לחתור זו המדיטציה השנייה שלי אחרי טאטוא”. 

באילו נסיבות יוצא לך לשקר?

“השקרים שהכי מטרידים אותי הם שאני אומר לבנות שלי שאני חושב שיהיה פה בסדר, ואני לא חושב שיהיה פה בסדר. אז לגדולה (11) אני כבר כן מתחיל להסביר שאולי לא יהיה פה בסדר, ואני מסמן לה שהעולם פתוח לפניה”. 

מי בעיניך האדם הכי סקסי?

“אני חייב להודות שאני מוצא סקסיות בכל מי שאני פוגש ברמה כזו או אחרת. לא רוצה להגיד שמות כדי לא להעליב אף אחת או אחד, או להסגיר סטיות”.

דביר בנדק, צילום: עמית שעל דביר בנדק | צילום: עמית שעל דביר בנדק, צילום: עמית שעל

למה אתה מתגעגע? 

“לילדוּת בקריות ולילדות בכלל. למשהו התמים הזה שאתה יכול להירדם בלילה עם שקט מוחלט, כי אין לך בעיות ודואגים לך. אי אפשר באמת לקנות את זה בכסף. חסרה לי התחושה הזו שהכל סגור והפחדים לא אמיתיים, תחושה של ילדות מושלמת”.

על מה אתה אוהב להוציא את הכסף שלך?

“הדבר שאני מוציא עליו כסף בלי חשבון זה מכוניות, יש לי פטיש למכוניות. אני יכול להוציא כסף על מכונית שאני לא אמור להחזיק במצבי הכלכלי, כי זו לא צריכה הגיונית. אני צורך מכוניות באופן תשוקתי אז אני לא מכמת את זה לכסף”.

מה היית רוצה לשנות בעצמך?

“את מה שרציתי לשנות כבר שיניתי. ירדתי 63 ק”ג ולאחרונה הורדתי גם שלוש שומות שהיו לי בפנים ועכשיו אני מרגיש מושלם”. 

על מה יש לך רגשות אשם?

“על טראומות עבר, כמו אנשים שפצעתי כשהייתי נהג בצבא בתאונת דרכים. כולם התגברו על זה, אבל התחושה לפצוע אנשים מותירה רגשות אשם לעד. גם כלפי הכלבה שלי שהרדמתי. הזכות לקחת חיים, גם כשאתה משוכנע שזה הדבר הנכון, רודפת אותך”. 

מה אתה מחשיב כהישג הכי גדול שלך?

הבנות שלי (שנולדו בהליך פונדקאות — מנ”ש). זה היה כנראה כל כך טראומטי תוך כדי התהליך שלא רואים את התמונה הכוללת. מי שסבלה בעיקר בדרך זו בת זוגי עירית, עם 11 שנים של ניסיונות להרות. זה שלא ויתרנו זה הישג”. 

מה מפחיד אותך?

“מפחיד אותי שהאידיאולוגיה הופכת ליותר חשובה מחיי אדם. יש לנו יותר מדי פוליטיקאים כאלה שהאידיאולוגיה מובילה אותם בלי לעצור ולחשוב על ערך חיי אדם. בסופו של דבר זה פוגש אותנו בבוקר בכביש: אנחנו שטופי לחץ וכעס ורדיפה שחיי אדם הפכו פחות חשובים. בגלל זה ירדתי מהאופנוע ומהקורקינט, כי לאנשים פחות קריטי אם נתנו לי מכה קטנה”.

מה עושה אותך מאושר?

“שיש לי קמפיין של בנק, מזרחי טפחות, כבר 13 שנה”.

מי האמן שהכי השפיע על יצירתך? 

“אלברט פיני, יוסי בנאי, שייקה אופיר, אהוד בנאי, ארקדי דוכין, נולה צ'לטון”.

אם לא היית שחקן מה היית עושה?

“משפץ מכוניות עתיקות”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות