אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעה בטכנולוגיה מגדילה את רווחי החברות צילום: אלעד גוטמן

השקעה בטכנולוגיה מגדילה את רווחי החברות

מהפיכת הענן היא אחת המהפכות הטכנולוגיות המשמעותיות שחווינו. מעבר לקפיצת דרך טכנולוגית מדובר בתפיסה ארגונית חדשנית שמייעלת את הפעילות העסקית ועומדת בבחינת תפיסה המשנה את כללי המשחק

20.06.2021, 09:00 | שמעון אלקבץ

אחת התפיסות השגויות בכל הנוגע לטרנספורמציה דיגיטלית היא כי המשמעות מאחורי המהלך הינה קפיצת דרך טכנולוגית גרידא, כשבפועל המציאות שונה לחלוטין. על פי סקר שערכנו בקרב 4,300 בכירים העוסקים בעולמות מערכות המידע בלא פחות מ-25 מדינות ברחבי העולם עולה כי חברות שהשקיעו בטכנולוגיה הגדילו את רווחיהן בצורה משמעותית לעומת אלו שרק עכשיו התחילו לעשות זאת בלית ברירה בעקבות מגפת הקורונה.

מחר, 21 ביוני, ייערך כנס IT Factor על מהפכת מערכות המידע. לפרטים לחצו כאן

מתוך כלל הנשאלים, למעלה מ-70 אחוז מהם דיווחו כי  הגדילו השקעות באבטחת ענן ו-68%  ענו כי הגדילו השקעות בסביבת ענן היברידית. בנוסף קצב אימוץ טכנולוגיות IOT עלה ב-70%, והשימוש ביישומי AI ובינה מלאכותית צמח בכ-70%. 

שמעון אלקבץ מנכ"ל אקסנצ שמעון אלקבץ מנכ"ל אקסנצ'ר ישראל | צילום: אלעד גוטמן שמעון אלקבץ מנכ"ל אקסנצ

אין ספק כי מהפיכת הענן היא אחת המהפכות הטכנולוגיות המשמעותיות שחווינו. מעבר לקפיצת דרך טכנולוגית מדובר בתפיסה ארגונית חדשנית שמייעלת את הפעילות העסקית ועומדת בבחינת תפיסה המשנה את כללי המשחק. 

שילוב אוטומציה, לימוד מכונה ובינה מלאכותית בתהליכי קבלת ההחלטות ובתהליכים העסקיים, תיאומים דיגיטאליים אשר באמצעות אלגוריתמים מתקדמים יכולים להתריע ולחזות פעילויות מגוונות בכל התעשיות. אבטחת מידע, שמירה על הפרטיות וגם שמירה על הסביבה, כל אלו בין המרכיבים של הטרנפורמציות הדיגיטאלית המוטמעות בימים אילו בארגונים המתקדמים בארץ ובעולם. 

כלל החברות שדיווחו כי האיצו את אימוץ הטכנולוגיות החדשות דיווחו שרווחיותן עלתה  ב-17% בהשוואה לשנה הקודמת.  

אחד הנתונים הבולטים בסקר העולמי הוא שהחברות המובילות הפנו חלק גדול מתקציבי ה-IT שלהן מתחזוקה לחדשנות עסקית.

כאמור הסקר מדגים בבירור את הקשר בין השקעה בטכנולוגיות חדשניות לבין צמיחה ברווחיות בקרב חברות בינלאומיות. ומה לגבי ישראל? ובכן כמי שמתגאים בהיותנו מעצמה של חדשנות הרי שהשינוי ניכר כאן בשטח. 

כשבכל יום עוד  יוניקורן מתווסף לרשימה המכובדת של חברות שחצו את המליארד דולר די ברור שכל החברות הללו חייבות אסטרטגיה עסקית, ארגונית ותשתית לפעולה - בייחוד לאור אתגרי כח האדם הגדולים שהם מנת חלקו של השוק המקומי. 

השוק רותח וזה משתקף היטב בנתוני חברת המחקר STKI  בראשות ד"ר ג'ימי שוורצקופף: תחום ניהול מערכות המידע (IT) בישראל  צומח ואת שנת 2021 נסיים בעלייה של 7.5 אחוזים. 

בשנת 2019 גודל שוק ה-IT בישראל עמד על כ 7.1, מיליארד דולר. במהלך 2020 שנת הקורונה השוק נשאר יציב וירד במעט ב -0.2% ואת שנת 2021 כאמור יסיים בעלייה של כ- 7.5% ויעמוד על כ- 7.6 מיליארד דולר. 

תחום מערכות המידע חווה מהפכה, לא פחות: מבחינת ביקוש, יוקרה ויצירת ערך. אנשי מערכות המידע בארגונים עוברים לפרונט והם אלו המניעים את החדשנות בארגונים שלהם. 

ההאצה הדיגיטלית שחווינו בתקופת הקורונה לא עוצרת, ואת תוצאותיה אנחנו רואים היום בשטח, כדי שהיא תצליח ותתורגם לשורת הרווח חשוב שתחלחל בארגון ותגיע לכל עובד ועובדת.

שמעון אלקבץ הוא מנכ"ל אקסנצ'ר ישראל 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות