אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפט נתניהו: השופטים דחו את בקשת פרקליטיו לדחות את המשך הדיונים צילום: רויטרס

משפט נתניהו: השופטים דחו את בקשת פרקליטיו לדחות את המשך הדיונים

אחרי שביהמ"ש סק שפרקליטיהם של יו"ר האופוזיציה ובני הזוג אלוביץ' יוכלו לקבל את ההתכתבויות של ישועה עם פוליטיקאים נוספים עד 20 ביולי, ביקשה ההגנה דחייה נוספת בדיונים - בטענה שיידרשו שבועיים ללמוד את החומרים החדשים, מה שיוביל את הדיונים לפגרת בתי המשפט

16.06.2021, 13:24 | ynet


השופטים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו דחו את בקשת סנגוריו לדחות את המשך הדיונים "עד אחרי החגים". הסנגורים ביקשו זאת מכיוון שלטענתם ייקח להם זמן רב ללמוד את החומר שיועבר להם בקרוב, שבו יופיעו התכתבויות פרטיות של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה עם פוליטיקאים אחרים. השופטים האריכו עד ל-20 ביולי את הדד-ליין שניתן לפרקליטות להעברת החומרים החדשים לסנגורים. 

הסנגורים של נתניהו ושל שאול אלוביץ' ביקשו לדחות את הדיונים במשפט בשל העברת החומרים החדשים הצפויה מהפרקליטות. לדברי ההגנה, ייתכן שהדחייה המדוברת תידרש עד אחרי החגים - שכן הפרקליטות תעביר את החומרים רק בעוד שבועיים, ולאחר מכן יידרשו להגנה שבועיים נוספים ללמוד את החומרים, ואז תחל פגרת בית המשפט. בינתיים הגיעו הצדדים להסכמה שעובדי וואלה לא יעלו עוד לדוכן העדים עד להעברת התכתבויות שניהל מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה עם פוליטיקאים אחרים לידי ההגנה. 

עורכי הדין של נתניהו ואלוביץ', ז'ק חן ובעז בן צור, הסבירו שאחרי שיקבלו את החומר החדש מהפרקליטות - ככל הנראה רק בעוד שבועיים - יידרש להם זמן רב ללמוד אותו, והם מבקשים לעשות זאת בזמן הפגרה. לדבריהם, לא מדובר בניסיון לסחבת במשפט, אלא ב"תוצאה ישירה של הסתרת המידע מצד התביעה". כשהשופטת שאלה אם הכוונה היא לאחרי החגים, השיב פרקליטו של אלוביץ' כי אמנם יש עוד כמה ימי דיונים בספטמבר, אך "אולי דחייה עד אחרי החגים זה מה שנגזר עלינו". לדבריו, את מועדי ישראל לא הם קובעים. 

מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ' | צילום: דנה קופל, אלכס קולומויסקי מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ

לטענת פרקליטי אלוביץ' ונתניהו, לחומרים שתעביר הפרקליטות מההתכתבויות של ישועה יש השפעה על עדויות הבאות שאמורות להישמע - הן של עובדי וואלה והן של אבי ברגר, שהיה מנכ"ל משרד התקשורת. לכן, לטענתם, יש לדחות את העדויות.

בשבוע שעבר הורו השופטים שדנים בתיק 4000 לפרקליטות להעביר לצוות ההגנה חומרי חקירה נוספים, וציינו כי המצב הנוכחי "טעון תיקון". השופטים ציינו כי הם מודעים לכך שמדובר בכמויות גדולות של חומר, אך הוסיפו כי "איננו רואים מנוס ממתן הוראה זו". בין היתר, מדובר על התכתבויות ושיחות של ישועה עם גורמים פוליטיים, דוברים, אנשי עסקים, גורמי פרסום, גורמי תקשורת וגורמים מרשויות האכיפה.

בתוך כך, היום מוסר ישועה את עדותו ה-26 מאז החלו הדיונים בבית המשפט. ישועה, העד הראשון בשלב ההוכחות במשפט נתניהו במסגרת תיק 4000, נחקר גם היום על-ידי עו"ד בן צור מצוות ההגנה של נתניהו. ההגנה טענה לאורך המשפט כי וואלה היה אתר עוין לנתניהו, וכי ראש הממשלה לשעבר לא היה הפוליטיקאי היחיד שקיבל כותרות חיוביות באתר בגלל לחצים שהפעיל. ישועה טען, מנגד, שהלחצים מצד נתניהו ומשפחתו היו מוגזמים ובלתי סבירים, ונענו בשל הרצון של אלוביץ' לקבל הטבות רגולטוריות.

מטעם נתניהו נמסר: "אחרי שניסתה להסתיר מאות אלפי פרטי מידע מההגנה, הפרקליטות מבקשת פרק זמן של לכל הפחות שבועיים כדי להכין את החומרים ולהעבירם להגנה. ההגנה מבקשת את אותו פרק הזמן כדי ללמוד את החומרים החדשים ולהכין חקירה נגדית. פרק הזמן שייקח לפרקליטות להכין את החומרים שנמנעו מלמסור כבר לפני חודשים, בצירוף הדרישה המתבקשת של ההגנה ללמוד את החומרים החדשים ולהיערך לחקירה נגדית, מביא את לוחות הזמנים לפגרת בית המשפט. הפושים שעלו בחלק מכלי התקשורת שטענו לדרישה של פרקליטי נתניהו לדחות את המשפט עד אחרי הפגרה היא מסגור מעוות ומטעה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות