אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוכה למיקרוסופט: עותק של ווינדוס 11 דלף לרשת צילומי מסך מתוך ביידו

מבוכה למיקרוסופט: עותק של ווינדוס 11 דלף לרשת

צילומי מסך שפורסמו באתר המדיה החברתית הסיני ביידו, מציגים עיצוב יותר מאוורר אך לא שונה באופן מהותי ממה שהיכרנו עד כה בווינדוס 10. למעשה, נראה שרוב השינויים העיצוביים כוללים מיקומים מעט שונים לחלונות ולאפליקציות

16.06.2021, 12:59 | רפאל קאהאן

עכשיו זה כמעט ודאי - אירוע ההשקה של מיקרוסופט בשבוע הבא צפוי לחשוף את ווינדוס 11 - המחליפה של ווינדוס 10 הוותיקה (6 שנים). ענקית התוכנה מרדמונד אף פעם לא נתפסה כחברה מאוד קלילה ושובבה כמו אפל, אבל הדליפה האחרונה כנראה תביך אותה מאוד. על פי צילומי מסך שפורסמו באתר המדיה החברתית הסיני ביידו נראה שמערכת ההפעלה החדשה לא תיראה שונה בצורה קיצונית מזו הנוכחית - למעשה רבים רואים בה את ווינדוס 10X - גרסת הטאבלטים, המסכים המתקפלים והמחשבים כפולי המסך - שהחברה פיתחה בשנים האחרונות ושבוטלה במפתיע לפני כמה שבועות. 

צילום מסך של ווינדוס 11, צילומי מסך מתוך ביידו צילום מסך של ווינדוס 11 | צילומי מסך מתוך ביידו צילום מסך של ווינדוס 11, צילומי מסך מתוך ביידו

עוד רמז לכך שווינדוס 10 הולכת להיעלם לאיטה ניתן למצוא בפרסום הצנוע מאוד של מיקרוסופט בסוף השבוע על כך שהיא תסיים את התמיכה במערכת הנוכחית בתחילת 2025. זאת אומרת שבעוד 4 שנים מי שעדיין יעשה שימוש ב-10 לא יקבל יותר עדכונים. הדבר משמעותי מאוד בעיקר לעסקים שעושים שימוש במערכת ושיצטרכו להחליף אותה בגרסה חדשה בשנים הקרובות. 

בכל מקרה, צילומי המסך של ווינדוס 11, שמקורם כנראה בעותק בטא שדלף לרשת ומסתובב בפורומים שונים בסין, מציגים עיצוב יותר מאוורר אך לא שונה באופן מהותי ממה שהיכרנו עד כה. למעשה נראה שרוב השינויים העיצוביים כוללים מיקומים מעט שונים לחלונות ולאפליקציות, אפשרות לסדר מחדש את החלונות באופן אוטומטי במספר פריסות, פינות מעוגלות לחלונות השונים ובאופן כללי מראה זורם וקליל יותר. 

צילום מסך של ווינדוס 11, צילומי מסך מתוך ביידו צילום מסך של ווינדוס 11 | צילומי מסך מתוך ביידו צילום מסך של ווינדוס 11, צילומי מסך מתוך ביידו

עוד שינוי שנצפה בתפריט התחל הוא המעבר למראה ברור יותר עם ויתור על תכונת ה-Live Tiles שמעולם לא התחבבו על קהל משתמשים. מנגד נקבל גישה ישירה לשירותי התוכן של מיקרוסופט News עם כותרות היום, משימות ומזג האוויר. מדובר במהלך שמזכיר את חלון גוגל אסיסטנט בלא מעט מכשירי אנדרואיד. מנגד סייר הקבצים הוותיק עדיין כאן ולא נראה שיש בו שינוי מהותי. גם אפליקציית XBOX הפכה למובנית במערכת - מה שכנראה מבשר על הטמעה יותר אגרסיבית של שירות משחקי האונליין של החברה ואולי על עתיד ללא קונסולות ייעודיות. 

מתוך ווינדוס 11, צילומי מסך מתוך ביידו מתוך ווינדוס 11 | צילומי מסך מתוך ביידו מתוך ווינדוס 11, צילומי מסך מתוך ביידו

ווינדוס 11 כנראה גם תכלול שיפור בתמיכה של המערכת בפלטפורמות מבוססות ARM - מהלך שעד כה מיקרוסופט לא כל כך הצליחה בו לעומת אפל. כמו כן ווינדוס 10X היתה מיועדת למכשירי מובייל, כך שאם 11 התבססה עליה, יכול מאוד להיות שהיא תופיע על התקנים נוספים מעבר למחשבי PC. למשל הסרפס Go או הניאו. בסך הכל ההצצה הזו לווינדוס 11 מאשרת מה שרבים צפו והיא שמיקרוסופט עדיין לא ויתרה על מחשבים כאפיק פעילות עיקרי וזאת למרות המעבר לענן ולתמיכה בפלטפורמות נוספות.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות