אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת הגביל את פעילות Ice Smartcom: לא תוכל לגייס לקוחות חדשים צילום: אבי מועלם

משרד התקשורת הגביל את פעילות Ice Smartcom: לא תוכל לגייס לקוחות חדשים

הצעד החריג הוא תוצאה של תלונות רבות מצד לקוחות החברה, בין היתר על המשך חיובים לאחר בקשה להתנתק מהשירות, עיכוב בזיכויים, חיובים מופרזים, הטעיית צרכנים וחוסר מענה במוקדי השירות והתמיכה. תקופת ההגבלה תימשך ארבעה חודשים, ובסיומה יוחלט האם לשלול מהחברה את ההיתר לספק שירותים

16.06.2021, 14:18 | רועי ברגמן

שר התקשורת יועז הנדל, יצא היום (ד') בהודעה חריגה על הגבלת פעילותה של חברת האינטרנט "אייס תקשורת חכמה" (Ice Smartcom) בעקבות ריבוי תלונות מצד לקוחותיה. כתוצאה מכך תוגבל היכולת של החברה לגייס לקוחות חדשים במהלך ארבעת החודשים הקרובים, שבסיומם תישקל במשרד התקשורת האפשרות לשלול ממנה את ההיתר לספק שירותי אינטרנט לצמיתות. 

קראו עוד בכלכליסט:

"המסר ברור. המשרד בראשותי לא יאפשר פגיעה מתמשכת בצרכנים. אני בעד הפחתת הרגולציה אבל נשתמש במקלות שלה בכל פעם שנזהה שנחצים קווים אדומים", הסביר השר הנדל את המהלך. מנכ"לית המשרד, לירן אבישר בן חורין, הוסיפה כי "מדובר בצעד דרסטי שצריך לאותת לכלל ספקיות השירות בשוק: לא נאפשר פגיעה בציבור הצרכנים בכלל ובאוכלוסיות חלשות בפרט, ונפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי לעצור התנהלות אנטי צרכנית".

בחודש נובמבר האחרון פנתה המועצה לצרכנות למשרד התקשורת בבקשה להתערב בנעשה בחברה בעקבות מאות תלונות מצד לקוחות על התנהלות בעייתית, המעלה חשש מהפרה של הוראות החוק להגנת הצרכן. בין היתר, התלוננו לקוחות החברה כי סוכן מכירות מטעם אייס פנה אליהם טלפונית בהצעה לרכוש שירותי גלישה במהירות 100 מגה כולל תשתית, בתשלום חודשי קבוע עם התחייבות למחיר לתקופה של 24-36 חודשים כשהחברה תספק ראוטר ללא תשלום נוסף. בפועל גילו הצרכנים בדיעבד כי הם מחויבים עבור הראוטר הנוסף בסכום מצטבר של מעל ל-1,000 שקל תוך שימוש בפרטי האשראי שלהם וללא אישורם. 

כן התקבלו תלונות על גלישה איטית במיוחד, ניתוקים וחוסר אפשרות לבטל עסקה והמשך חיוב החשבון, חרף פניות חוזרות ונשנות. כמו כן התקבלו במועצה לצרכנות תלונות על כך שהחברה טוענת שהצרכן רכש רישיון ו/או אנטי וירוס כביכול ללא אפשרות לבטל את הרישיון, וזאת מול טענת הלקוחות כי לא רכשו שירות כזה. 

שר התקשורת יועז הנדל, צילום: אבי מועלם שר התקשורת יועז הנדל | צילום: אבי מועלם שר התקשורת יועז הנדל, צילום: אבי מועלם

במהלך החודשים האחרונים ביצע משרד התקשורת הליך של פיקוח על התנהלות החברה אחרי שערך בנובמבר שימוע לחברה בעקבות התלונות מהן עלה כי אייס הפרה לכאורה את תנאי היתר הפעילות שלה, פגעה בטובת הציבור ואינה פועלת בהגינות כלפי מנוייה.

גורמי המקצוע במשרד התקשורת הציעו לשר הנכנס להגביל את פעילות אייס לתקופת בחינה של ארבעה חודשים בטרם תתקבל החלטה באשר להמשך פעילותה. במסגרת ההגבלה, יאסר על החברה לגייס מנויים חודשים לתקופה של ארבעה חודשים, שתחל בעוד 21 יום. לפי משרד התקשורת, במהלך תקופת הבחינה הזו על החברה יהיה לשפר את איכות השירות שהיא מספקת למנוייה, ולצמצם באופן דרמטי את הפגיעה בהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות