אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כאהר גייסה 46.5 מיליון דולר לפיתוח טיפול נגד סרטן צילום: כאהר מדיקל

כאהר גייסה 46.5 מיליון דולר לפיתוח טיפול נגד סרטן

עד כה גייסה החברה, כולל הגיוס הנוכחי, 97 מיליון דולר. כאהר מפתחת תרופות חכמות לגיוס מערכת החיסון כדי לעורר תגובה חיסונית אנטי-סרטנית על ידי סימון התאים הסרטניים לצורך מתקפה

16.06.2021, 14:55 | מאיר אורבך

כאהר, חברה המפתחת תרופות חלבוניות חדשות לאימונותרפיה של סרטן, גייסה 46.5 מיליון דולר, בהובלת קרן אמון (aMoon). מאז הקמתה ב-2007 גייסה החברה 97 מיליון דולר כולל הגיוס הנוכחי.

בגיוס השתתפו משקיעים חדשים, BVF Partners LP, DAFNA Capital Management LLC, פרגרין ונצ'רס  (Peregrine Ventures), שביט קפיטל (Shavit Capital) ו-Cancer Focus Fund. כמו כן, השתתפו בגיוס משקיעים קיימים של החברה, כולל Flerie Invest AB, Oriella Limited (CBG, יו"ר  וינסנט צ'נגוויז), Pavilion Capital, הדסית ביו הולדינגס ו- Mirae Asset. 

ד"ר ירון פרג, מנכ"ל כאהר , צילום: כאהר מדיקל ד"ר ירון פרג, מנכ"ל כאהר | צילום: כאהר מדיקל ד"ר ירון פרג, מנכ"ל כאהר , צילום: כאהר מדיקל

כאהר מפתחת תרופות חכמות לגיוס מערכת החיסון כדי לעורר תגובה חיסונית אנטי-סרטנית על ידי סימון התאים הסרטניים לצורך מתקפה. מוצר הדגל של החברה, הוא חלבון ראשון מסוגו שנצמד בה בעת לתאים סרטניים ולתאים חיסוניים ומחבר אותם זה לזה לצורך הפעלה מיטבית של מערכת החיסון נגד הגידול. החלבון מיועד להחליש את ההגנות של הגידול מצד אחד, ולהפעיל תגובה מקומית יעילה של מערכת החיסון המולדת והנרכשת מצד שני. ההון שגוייס ישמש לקידום הפיתוח הקליני של מוצר הדגל.

ד"ר ירון פרג, מנכ"ל כאהר: "טיפול בסרטן מאתגר משום שהתאים הסרטניים משתנים ללא הרף ומפתחים עמידות לטיפולים קיימים. אתגר משמעותי נוסף הוא היכולת של תאי סרטן לחמוק ממערכת החיסון שאמורה לסלק אותם. התרופות החדשות הרב-תפקודיות שלנו מתוכננות במיוחד כדי לעמוד באתגרים אלו על ידי חשיפת התאים הסרטניים לצורך זיהוי על ידי מערכת החיסון ובה בעת הפעלה יעילה של פעילות חיסונית אנטי-סרטנית ממוקדת וסינרגית". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות