אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין אפס ל-10,000 צופים:  הוועדה המארגנת במשחקי טוקיו מתלבטת רויטרס

בין אפס ל-10,000 צופים: הוועדה המארגנת במשחקי טוקיו מתלבטת

נכון לעכשיו, מספר הצופים המקסימלי עומד על 5,000 - מומחים סבורים כי ניתן להכפילו; איסור מוחלט על כניסת צופים עשוי לגרור הטלת מסים מיוחדים על תושבי טוקיו

16.06.2021, 20:06 | חדשות חוץ

רגע לפני פתיחת המשחקים האולימפיים, התקווה בטוקיו היא שבניגוד לכל הסיכויים, מספר הצופים בתחרויות יהיה מכובד מספיק – והוועדה המארגנת מקבלת היום פידבק מעודד בעניין.  


קראו עוד בכלכליסט:


מומחי בריאות בכירים ביפן אישרו להעלות את מספר הצופים שיוכלו לצפות באירועי הספורט לעד 10,000, בהתאם לגודל המבנה המארח – התוכנית נכון לעכשיו היא למספר מקסימלי של 5,000 צופים או 50% ממספר הצופים המקסימלי באולם, הקטן מביניהם. 

המשחקים יחלו ב-23 ביולי - מספר הצופים שייקבע בסופו של דבר יהיה תחת היתר מיוחד לתקופה מוגבלת, החל מ-20 ביוני, המועד שבו מסתיים 'מצב החירום' שהוחל על טוקיו ועל חלקים נוספים במדינה, בשל הקורונה, ועד לסוף אוגוסט, לאחר תום המשחקים. 


טוקיו, EPA טוקיו | EPA טוקיו, EPA

חוות דעת המומחים מעלה את הסיכוי לשינוי המגבלה כלפי מעלה, לעד 10,000 צופים, אך ההחלטה הסופית בעניין תתקבל רק לקראת סוף החודש – וקיימת עדיין אפשרות של איסור מוחלט על כניסת צופים. בכל מקרה הדיון נוגע רק לצופים מקומיים – זרים לא יוכלו להיכנס ליפן על מנת לצפות במשחקים. 

להחלטה שתתקבל יש כמובן השלכות אדירות מבחינה פיננסית, וכבר עתה ברור לכל שהתקווה שתלו במשחקים מנקודת המבט הכלכלית התנפצה לרסיסים. מעבר להפסדים המובנים מאליהם, 

ב"פיינשל טיימס" מדווחים שאיסור מוחלט על כניסת צופים יגרור הטלת מסים מיוחדים על תושבי טוקיו, בסכום כולל של 800 מיליון דולר. זהו כמובן קצה הקרחון – תושבי המטרופולין כבר מימנו במיליארדי דולרים את הפרויקט האולימפי בשנים האחרונות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות