אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוק נגד האיחוד האירופי: "יפגע באבטחת האייפונים" צילום: בלומברג

קוק נגד האיחוד האירופי: "יפגע באבטחת האייפונים"

מנכ"ל אפל יצא נגד הצעת האיחוד שלפיה המשתמשים יוכלו להתקין אפליקציות שלא דרך האפסטור; לדבריו, "חלקים ברגולציה אינם משרתים את האינטרסים של המשתמשים"

16.06.2021, 22:41 | מערכת כלכליסט

מנכ"ל אפל טים קוק יוצא נגד המהלך שמובילה אירופה, שיחייב אותה לאפשר למשתמשים להתקין אפליקציות שלא דרך החנות שלה. קוק אמר היום כי הצעת החוק האירופית (המכונה DMA) לא משיגה את היעד שאליו מכוון האיחוד – טובת הלקוחות. 


קראו עוד בכלכליסט:"אני מביט ברגולציה שעליה מדברים, אני חושב שיש בה חלקים טובים. ואני חושב שיש שם חלקים שאינם משרתים את האינטרסים של המשתמשים", אמר קוק, בשיחת ועידה אונליין ששודרה בכנס בצרפת. 

האיחוד האירופי מציע למעשה שני חוקים שיסדירו את התנהלות ענקיות הטכנולוגיה, האחד - Digital Services Act; השני - Digital Markets Act.  

ה-DSA מתמקד בתעשיית הפרסום אונליין וה-DMA מכוון לחברות עם מספר גדול במיוחד של לקוחות, בראשן אפל, גוגל ואמזון. ה-DMA מחייב את החברות הללו לפתוח את הפלטפורמות שלהן למתחרים. 


טים קוק, צילום: בלומברג טים קוק | צילום: בלומברג טים קוק, צילום: בלומברג

ההשלכות על אפל הן ברורות, ומעוררות את ההתנגדות של קוק – החקיקה תחייב את החברה להרשות העלאת אפליקציות לאייפונים דרך האינטרנט ולא דרך האפסטור. בהתאם, אפל תאבד את העמלה השמנה שהיא מקבלת כיום מכל התקנה דרך האפסטור. 

העובדה שאפל אינה מאפשרת כיום את להוריד אפליקציות שלא דרך החנות שלה גררה סכסוך מתוקשר עם אפיק גיימס, מפתחת פורטנייט, שמנהלת מולה תביעה באירופה (לאחר שבארה"ב קיבל בית המשפט את עמדתה של אפל). 

הטענה המרכזית של אפל היא שהדרך היחידה להבטיח את איכות האפליקציות ולמנוע חדירת תוכנות זדוניות למובייל היא באמצעות שליטה של האפסטור. 

"השפה שיש כרגע ב-DMA, שעליה מדובר, שתחייב פתיחת אפשרות להתקנה צדדית – אנחנו מסתכלים על זה, זה יהרוס את האבטחה של האייפונים", אמר קוק. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות