אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מס חברות גלובלי מינימלי של 15% - אירלנד רוצה פשרה איי פי

מס חברות גלובלי מינימלי של 15% - אירלנד רוצה פשרה

באירלנד, שבה שוכנים מטות של ענקיות טכנולוגיה כמו אפל וגוגל, עומד מס החברות על 12.5%. שר האוצר פסקל דונהיו התייחס ליוזמת ה-G7: "אני מקווה שנוכל להגיע להסכם שמכיר בתפקיד של תחרות מס לגיטימית עבור כלכלות קטנות ובינוניות"

18.06.2021, 15:01 | חדשות חוץ

אירלנד מעוניינת להגיע לפשרה סביב מס החברות העולמי שתכיר ב"תפקיד של תחרות מס לגיטימית", כך לדבריו של שר האוצר פסקל דונהיו, שהתראיין ל-CNBC. 


קראו עוד בכלכליסט:


באירלנד שוכנים המטות האירופיים של ענקיות טכנולוגיה כמו אפל וגוגל. שיעור מס החברות במדינה עומד על 12.5% בלבד, אולם מוקדם יותר החודש הסכימו שרי האוצר של מדינות ה-G7 לקבוע מס עולמי מינימלי של לפחות 15%

"אנחנו מתכוונים לקחת חלק בתהליך של ה-OECD בצורה אינטנסיבית ביותר בשבועות ובחודשים הקרובים, ואני מקווה שנוכל להגיע להסכם שמכיר בתפקיד של תחרות מס לגיטימית עבור כלכלות קטנות ובינוניות", אמר פסקל.

התוכנית של ה-G7 עברה לדיונים במסגרת ה-OECD וכן תעלה לדיון בפגישת מנהיגי מדינות ה-G20. הכוונה היא לשכנע כמה שיותר מדינות לתמוך בהצעה, כך שיגדל הסיכוי שניתן יהיה ליישם אותה.

"יש עוד זמן מה לפני שיושג הסכם סופי, ולכן קשה לי לומר כיצד הפשרות עשויות להיראות. אך אני מאמין שזה אינטרס של כולם למצוא פשרה", הוסיף פסקל. 


פסקל דונהיו לצד כריסטין לגארד, נשיאת הבנק האירופי המרכזי, איי פי פסקל דונהיו לצד כריסטין לגארד, נשיאת הבנק האירופי המרכזי | איי פי פסקל דונהיו לצד כריסטין לגארד, נשיאת הבנק האירופי המרכזי, איי פי


סוגיית המסים הפכה למהותית יותר נוכח מגפת הקורונה, שכן בשל המשבר הכלכלי, מדינות רבות מחפשות נואשות מקורות הכנסה חדשים או חזקים יותר שיעזרו להן להחזיר חובות שנצברו בתקופת ההגבלות. 

בתוך כך, השבוע גייסו באיחוד האירופי 20 מיליארד יורו באמצעות מכירת אג"ח לעשר שנים, זאת במסגרת תוכנית תמריצים בגובה 800 מיליארד יורו. יוהאן האהן, האחראי על נושא התקציבים באיחוד, אמר כי להערכתו התשלום הראשון מגיוס הכספים הזה יועבר למדינות החברות במחצית השנייה של יולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות