אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתחרים על פז חוששים מניגוד עניינים של שטיינברג צילום: אוראל כהן

המתחרים על פז חוששים מניגוד עניינים של שטיינברג

אריק שטיינברג מכהן כדירקטור בפז וגם בלאומי פרטנרס, שעומדת בראש אחת הקבוצות המתמודדות על רכישת חברת האנרגיה. הן שטיינברג והן פז מבהירים כי לא היה מעורב בגיבוש הצעת הרכש ובדיונים הקשורים אליה

20.06.2021, 07:08 | גולן חזני

ניגוד עניינים פוטנציאלי בעסקת פז נפט . אריק שטיינברג מכהן כדירקטור הן בפז והן בלאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי, שעומדת בראש קבוצה שמתמודדת על רכישת חברת האנרגיה. עובדה זו הובילה לחשש בקרב מתמודדים על רכישת השליטה בפז, לפיו שטיינברג עלול לנצל את מעמדו כדירקטור ולפעול לטובת בחירת ההצעה של הקבוצה שמובילה לאומי פרטנרס. 


קראו עוד בכלכליסט:


עם זאת, הן שטיינברג והן פז מציינים כי שטיינברג מודר מהליך הבחירה ואף לא היה שותף להליך הגשת ההצעה מטעם לאומי. שטיינברג אמר כי מודר לחלוטין בלאומי פרטנרס מתהליך הגשת ההצעה וידע עליה רק מקריאה בעיתון, לאחר שבלאומי הבינו את ניגוד העניינים הפוטנציאלי מראש. לדבריו, הודיע גם בפז, לאחר פרסום ההצעה, כי לא יטול חלק בתהליך, מאחר והוא נמצא בסיטואציה של עניין אישי פוטנציאלי בשני התפקידים. 

שטיינברג שימש בעבר כיו"ר פסגות, ביצע אקזיט של עשרות מיליוני דולרים בחברת מובילאיי ומושקע בחברות נוספות מתחום הדלק האוטונומי, כמו REE, Softwheel ואלנס וחברות נוספות. עד לאחרונה שימש גם כדירקטור בפרטנר.

גורם מטעם אחת הקבוצות המתחרות על רכישת פז אמר כי במידה שההליך ייראה ככזה שתוצאותיו הוכרעו מראש, "לא נהסס לפנות לערכאות ולבקש פירוט מלא של התהליכים ומידת ההשתתפות של דירקטורים נגועים, בתהליך שאמור להיות נקי מכל רבב ולטובת בעלי המניות של פז״. 

על פז מתמודדים קבוצה שגיבש בנק לאומי, וכוללת את משפחת לבנת, איש הנדל"ן רוני יצחקי ואת קרן התשתיות תש"י, המזוהה עם הראל ביטוח. היא הציעה לרכוש 25% ממניות החברה בהזרמה של מיליארד שקל לקופתה.

מולה מתמודדת שיכון ובינוי , שבשליטת נתי סיידוף, שהציעה למזג את פעילות האנרגיה שלה, שעומדת לצאת להנפקה בבורסה, תמורת 56% ממניות פז. עסקה זו משקפת שווי של כ־4.5 מיליארד שקל לעסקי האנרגיה של שיכון ובינוי. רוד שואו שמקיימת שיכון ובינוי בימים אלה נתקל בהתנגדות של חלק לא קטן מהמוסדיים, שטוענים כי לאור הירידות האחרון במניות האנרגיה הנקייה מדובר בשווי גבוה מדי, לפחות במיליארד שקל, לשיכון אנרגיה. 

גם ארקו קורפ  של אריק קוטלר, שמחזיקה בתחנות דלק וחנויות נוחות ברחבי ארה"ב ונסחרת לפי שווי של מיליארד דולר, מציעה לפז עסקת מיזוג. קבוצה נוספת היא ויקטורי של אייל רביד, יחד עם קוקו עובדיה, בעל רשת תחנות הדלק מיקה, ואיש הנדל"ן עמוס לוזון. עם זאת, הקבוצה לא הגישה עדיין הצעה רשמית.

מפז נמסר בתגובה: ״מיד עם הדיווח לחברי הדירקטוריון של פז אודות ההצעה שהגישה לאומי פרטנרס והקבוצה שגיבשה, הודיע שטיינברג כי הוא משמש כדירקטור בלאומי פרטנרס, הצהיר כי לא ידע מאומה אודות הההצעה והתגבשות הקבוצה בקשר להצעה, ומאחר והוא משמש כדירקטור בלאומי פרטנרס הודיע כי לא ייקח חלק בשום דיון הקשור להצעה. בנוסף, עדכן שטיינברג כי ינהג באותו אופן גם בלאומי פרטנרס. פז מבקשת להבהיר כי מאז הוגשה ההצעה, וכפי שידוע הוגשו הצעות נוספת, שטיינברג לא לקח חלק באף אחד מהדיונים בנושא״.אריק שטיינברג, צילום: אוראל כהן אריק שטיינברג | צילום: אוראל כהן אריק שטיינברג, צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות