אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בי.ג'י.איי נערכת להשלמת רכישת ישראייר: תבצע הנפקת זכויות צילום: ישראייר, דנה קופל

בי.ג'י.איי נערכת להשלמת רכישת ישראייר: תבצע הנפקת זכויות

תמורת הגיוס, שהיקפו לא פורסם, אמורה לשמש את החברה להחזרת הלוואה של 33 מיליון שקל שקיבלה לרכישת 51% מישראייר לפני כחצי שנה; בי.ג'י.איי חייבת להיות נקייה מחובות כדי שתוכל לממש את האופציה ולהגיע לבעלות מלאה בחברת התעופה

20.06.2021, 17:17 | גולן חזני


חברת בי.ג'י.איי, שבשליטת רמי לוי ושלום חיים, נערכת לרכישת הבעלות המלאה על חברת התיירות והתעופה ישראייר, בה היא מחזיקה כיום ב-75% מהמניות.


קראו עוד בכלכליסט:


החברה דיווחה היום כי הגישה לרשות ני"ע טיוטה ראשונה של תשקיף מדף ותשקיף לגיוס הון בהנפקת זכויות. בי.ג'י.איי לא נקבה בסכום הגיוס המתוכנן, אולם התמורה אמורה לשמש אותה להחזיר הלוואה של 33 מיליון שקל שקיבלה לרכישת 51% מישראייר לפני כחצי שנה. הרכישה, תמורת 82.5 מיליון שקל, נעשתה מידי כונס הנכסים של אי.די.בי פיתוח, אופיר נאור, לאחר שהחברה עברה לידיהם של מחזיקי האג"ח מסדרה ט'. 


רמי לוי, ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי, ישראייר | צילום: ישראייר, דנה קופל רמי לוי, ישראייר, צילום: ישראייר, דנה קופל

לבי.ג'י.איי אופציה לרכוש 24% נוספים מישראייר מידי רמי לוי שיווק השקמה ו-25% נוספים שנשארו בידי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי, במחיר הרכישה המקורי, לפי שווי חברה של 162 מיליון שקל.

בי.ג'י.איי חייבת להיות נקייה מחובות כדי שתוכל לממש את האופציה ולהגיע לבעלות מלאה של 100% על מניות ישראייר. 

בעוד כחצי שנה מתכננת בי.ג'י.איי להנפיק את ישראייר לפי שווי של 400 מיליון שקל, אולם ספק אם השוק יאפשר לה לגייס בשווי כזה, שהוא פי 2.5 מהשווי בו רכשה את החברה, וכשענף התעופה לא התאושש עדיין ממשבר הקורונה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות