אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט והורוביץ סיכמו על הגדלת מתחם בדיקות הקורונה בנתב"ג צילום: שאול גולן

בנט והורוביץ סיכמו על הגדלת מתחם בדיקות הקורונה בנתב"ג

הגדלת מתחם הבדיקות תהיה משמעותית ותתרחש תוך זמן קצר. עוד סוכם על שיתוף פעולה בין משרדי התחבורה והבריאות. גורם שמכיר את הפרטים: "עד עכשיו הייתה זריקת אחריות בין המשרדים, עכשיו נשתף פעולה"

20.06.2021, 21:58 | ynet

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ סיכמו על הגדלה משמעותית של מתחם בדיקות הקורונה בנתב"ג תוך זמן קצר. בנוסף, סוכם על שיתוף פעולה בין משרד התחבורה למשרד הבריאות. גורם שמכיר את הפרטים סיפר כי "עד עכשיו הייתה זריקת אחריות בין המשרדים, עכשיו נשתף פעולה".


קראו עוד בכלכליסט:שלשום קרס מעומס מערך הבדיקות בנתב"ג והנוסעים שנחתו הורשו להיכנס למדינה מבלי להיבדק. גם אתמול התקשה מערך הבדיקות לעמוד בעומס וניכרו עומסים. במשרד התחבורה טענו כי הבדיקות כולן באחריות ובהנחיית משרד הבריאות, אף שהכניסה דרך נתב"ג חוסה תחת אחריות משרד התחבורה. 

לפני כשבועיים התחלפה באופן הדרגתי החברה המבצעת את בדיקות הקורונה בשדה התעופה עבור כל מי שנוחת בנתב"ג מטיסה בינלאומית - אומגה של בית החולים רמב"ם שסיפקה את שירות check2fly הוחלפה בפמי פרימיום. בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, כל מי שמגיע לארץ מחויב לעבור בדיקה נוספת על הבדיקה שנעשית לפני העלייה לטיסה ארצה. ניתן להזמין תור מראש לבדיקה בנחיתה אבל זה לא מבטיח קדימות בתור. צוותים נוספים הוזעקו לשדה, וכדי לשחרר את העומס במקום הוחלט שלשום להוציא נוסעים מבלי שעברו בדיקות קורונה.

דו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר הצביע על תרחיש של התפשטות הווריאנט ההודי בישראל והתריע כי "מניעת כניסת זני נגיף בעייתיים מחו"ל ומאמץ משותף של בדיקות, חובת בידוד, התנהגות אזרחית אחראית ואכיפה, מהווים גורם חיוני להמשך שימור ההצלחה בהתמודדות הישראלית מול הקורונה". עוד צוין בדו"ח כי "כלל השוהים על כלי הטיס הנכנס לישראל או יוצא ממנה, נדרשים בעטיית מסכה".


בדיקות קורונה בנתב"ג, צילום: שאול גולן בדיקות קורונה בנתב"ג | צילום: שאול גולן בדיקות קורונה בנתב"ג, צילום: שאול גולן
הבוקר הודיע משרד הבריאות באופן חריג על הכנסה לבידוד של מבלים רבים באולם המופעים קימרון שבעמק המעיינות, בעקבות חולת קורונה ששהתה במקום ביום חמישי. זאת, כדי לבחון אם ההדבקה קשורה לווריאנט ההודי שכבר הספיק להגיע לישראל. כל השוהים באולם נדרשו להיכנס לבידוד למשך שבועיים, או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות קורונה שליליות. הערב עדכן משרד הבריאות כי הוא ממליץ למחוסנים ולמחלימים לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאות הבדיקות, אך לא מחייב זאת.

ההוראה החריגה ניתנה משום שבקהל הייתה ילדה שאובחנה בדיעבד כחיובית לקורונה. הילדה היא בתו של חולה קורונה מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד שבמועצת עמק הירדן. מדובר באדם מחוסן ששב לאחרונה מנסיעת עסקים לדובאי ונמצא חיובי ביום שישי. 400 מתושבי המועצה הוכנסו בעקבות זאת לבידוד, ובוטלו הלימודים בבית הספר היסודי "מול גלעד". במועצה ציינו כי האיש פעל על פי הנחיות משרד הבריאות עם שובו מחו"ל.

בימים האחרונים התגלו התפרצויות קורונה בבנימינה ובמודיעין. בבנימינה הוכנסו 504 תושבים לבידוד לאחר ש-45 תלמידים בבתי הספר "כרמים" ו"אמירים" נמצאו חיוביים לנגיף. במודיעין אובחנו 11 תלמידים שנדבקו בבית הספר "אסיף", ו-90 תלמידי שכבה ו' הוכנסו לבידוד. בעקבות ההתפרצויות בבתי הספר הורה משרד הבריאות לצוותים החינוכיים ולתלמידים בבנימינה ובמודיעין לחזור לעטות מסכות בשטחי בתי הספר - גם הפתוחים וגם הסגורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות