אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני משקיעים תובעים 40% מחברת הגיימינג באפ שנמצאת בהליך הנפקה

שני משקיעים תובעים 40% מחברת הגיימינג באפ שנמצאת בהליך הנפקה

אורון צל ומיכאל אבני טוענים כי השקיעו כשותפים שווים בבאפ, שמתכוונת לגייס 30 מיליון שקל לפי שווי של 100 מיליון שקל וכי "הנתבעים הערימו עליהם". החברה: "צל ואבני סבורים כי נקרתה בפניהם הזדמנות לקבל מניות שמעולם לא היו שלהם"

21.06.2021, 07:11 | חזי שטרליכט

שני משקיעים מתחומי הטכנולוגיה, אורון צל ומיכאל אבני, הגישו ביום חמישי האחרון תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שבה הם טוענים כי בבעלותם 40% מחברת באפ טכנולוגיה, שנמצאת בשלבי הנפקה בבורסת תל אביב. 

באפ טכנולוגיות רוצה להפוך לחברת הגיימינג הציבורית הראשונה באחוזת בית ומתכננת לגייס כ־30 מיליון שקל לפי שווי של 100 מיליון שקל, לפני הכסף.


קראו עוד בכלכליסט:


אולם ההנפקה, שאמורה היתה להסתיים בתוך שבועות ספורים, חוסה כעת תחת צלו של סכסוך שהפך לתביעה. צל ואבני טוענים בתביעה כי השקיעו בעת הקמת החברה כשותפים שווים עם שלושת בעלי המניות הנוספים - עילי דה בר, אופיר גרטנר ואופיר שרעפי - וכי לפי מבנה ההון הנכון, הם צריכים להחזיק ב־20% כ"א, קרי נתח של 40% מהחברה, כאשר היתרה תתחלק בין שלושת בעלי המניות. 

אלא שלפי טיוטת התשקיף, האחרונים מחזיקים ב־33.33% מהמניות כ"א ערב ההנפקה. לפי כתב התביעה, אחד מבעלי המניות, שרעפי, החזיק בתחילה עבור כל האחרים את המניות. עוד נטען בתביעה כי בהמשך נושלו צל ואבני מאחזקתם בחברה.

המודל הראשוני של באפ כלל הנפקת מטבע דיגיטלי ייעודי לצורך מימון החברה

באפ טכנולוגיות מפתחת מערכות שנועדו לתגמל שחקנים במשחקי מחשב, בהם פורטנייט, בהטבות שונות. החברה פיתחה אפליקציות מתקדמות, שמעודדות את הגיימרים להשתמש בהן, מבלי שביצועי המחשב שבו הם משחקים נפגעים. השחקנים צוברים מעין כסף וירטואלי, שאותו הם יכולים להמיר לתוספות ושדרוגים במשחקים ואף למוצרים מוחשיים, כגון עכברים או מקלדות. 

המודל העסקי הראשוני של באפ טכנולוגיות, שהוקמה במרץ 2018, כלל תכנון לבצע הנפקה של מטבע דיגיטלי (ICO) ייעודי לצורך מימון החברה. באפ טכנולוגיות טוענת בטיוטת התשקיף כי תוכנן ביצוע הנפקה בהיקף של 10 מיליון דולר. אם אירוע זה היה מתרחש, החברה אמורה היתה לשלם לחמשת בעלי המניות 220% מסכום ההלוואה הראשונית שהעמידו. ההשקעה הראשונית היתה 50 אלף דולר לכל אחד מחמשת המשקיעים, ו־250 אלף דולר בסך הכל.


פורטנייט. מערכות לתגמול השחקנים פורטנייט. מערכות לתגמול השחקנים פורטנייט. מערכות לתגמול השחקנים


אלא שמודל הגיוס באמצעות מטבע דיגיטלי לא צלח, ובאפ טכנולוגיה שינתה את המודל העסקי. בטיוטת התשקיף נטען גם כי אפילו היה מושלם אותו אירוע של הנפקת מטבעות דיגיטליים, "חלקם התיאורטי של המלווים במניות (צל ואבני - ח"ש) היה פחות משמעותית מזה הנטען על ידיהם". בכתב התביעה טוענים צל ואבני באמצעות פרקליטיהם, עוה"ד יורי נחושתן ושירלי אבנר, ממשרד גרוס ושות', כי שלושת בעלי המניות האחרים בחברה התכחשו "לזכויות התובעים ולהיותם בעלי מניות המחזיקים בשיעור מניות זהה לכל יתר המייסדים. הנתבעים הערימו על התובעים, פעלו בחוסר תום לב, בין היתר במידור מידע מהותי ורלבנטי בקשר לחברה".

מבאפ נמסר כי "אין בכוונת החברה להתייחס מעבר למדווח לציבור. החברה מצרה על התנהלות צל ואבני, שסבורים כי נקרתה בפניהם הזדמנות לנסות להפעיל לחצים על החברה, כדי לקבל מניות שאין להם כל זכאות להן ושמעולם לא היו שלהם".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות