אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טרנספורמציה דיגיטלית

"אנחנו רק במדרגה הראשונה של מהפכת ה-5G"

גיל רוזן, סמנכ"ל שיווק גלובלי באמדוקס, אמר בכנס טרנספורמציה דיגיטלית של כלכליסט, כי 5G לא הושק כדי שנראה נטפליקס יותר מהר, אלא משום שבטכנולוגיה הזו יש קפיצת דרך משמעותית ברשת עצמה המאפשרת התחברות של יותר מכשירים ואיכות ברמה של שירותי רשת שלא מושקים"

21.06.2021, 13:10 | מאיר אורבך"אם נדמיין את מהפכת ה-5G כבניין אז אנחנו עדיין רק במדרגה הראשונה", כך אמר גיל רוזן, סמנכ"ל שיווק גלובלי באמדוקס בכנס טרנספורמציה הדיגיטלית של כלכליסט.

לדבריו, מגיפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית בכל הטרנספורמציה הדיגיטלית ואחת החברות שהיתה בליבת השינוי היא אמדוקס שמעסיקה 30 אלף איש בעולם וחלק לא קטן בישראל. "מה שראינו גלובלית זה שינוי שלא מתחיל בטכנולוגיה", אמר רוזן. "קפיצת התודעה שהיתה בכל העולם היהת פסיכולוגית-סוציולוגית שהביאה את כל האנושות לאחוז בטכנולוגיה על מנת להתחבר ולהתקיים, וזה אפשר אימוץ שירותים שעד עכשיו לא היתה חובה להשתמש בהם כמו שיחות וידאו. שיחות וידאו היו קיימות לפני אבל אנשים לא השתמשו בזה ביום יום וזה תיחזק את הסביבה העיסקית גם בעבודות שחשבו שלא ניתן לעבוד בהם מהבית. אנחנו באמדוקס התחלנו לעבוד יום מהבית בתור רווחה לעובד וחשבנו שזה מסובך פתאום חברה של 30 אלף איש ב-80  מדינות, עובדת 5 ימים מהבית והכל ממשיך לעבוד ולתפקד. אנחנו מספקים מוצרים לחברות התקשורת שכל התשתית הטכנולוגית עוברת עליה ובעצם ראינו האצה משמעותית של שירותי התקשורת.

גיל רוזן, סמנכ"ל שיווק גלובלי באמדוקס גיל רוזן, סמנכ"ל שיווק גלובלי באמדוקס גיל רוזן, סמנכ"ל שיווק גלובלי באמדוקס

"להערכתנו קפיצת התודעה שחשנו בה כעת היתה אמיתית. עשינו סקר גלובלי ב-30 מדינות ובדקנו ומה יישאר אחרי הקורונה. 30% מכח העבודה שלהם ימשיכו לעבוד מהבית לפחות יומיים או יותר וזה שינוי תפיסתי שישנה שכונות נדל"ן, איך משרדים בנויים ומרחב העבודה בבתים. זה יאפשר שוויון הזדמנויות משמעותי יותר ויאפשר לאנשים בפריפריה להתחבר לעבודות שלא היו נגישות להם עדע כה. 

"באמדוקס כבר התחלנו להסתכל על גיוסים ואנשים ונעבוד במודל היברידי. אנחנו צריכים את המגע האנושי, אבל מבינים שיש סיפור חדש שנאפשר אותו. אבל בזכות ה-5G סביבת העבודה המחוברת תהיה בעתיד כמו בעידן האבן. שיחות וידאו של עוד 5 ו-10 שנים יהיו שונות לחלוטין ממה שאנחנו רואים כיום ואני חושב שזה גם יאפשר פתיחות לסביבו עבודה היברידיות.

"לגבי ההשקות הנוכחיות של ה-5G - אם נדמיין  מגדל רב קומות אנחנו במדרגה הראשונה בלבד. השקות שמתמקדות במהירות זה לא מה שהצרכן צריך כיום. 5G לא הושק כדי שנראה נטפליקס יותר מהר, אנחנו רואים כעת נטפליקס והכל בסדר. הטכנולוגיה הושקה כי יש בה קפיצת דרך טכנולוגית סופר משמעותית ברשת עצמה המאפשרת התחברות של יותר מכשירים ואיכות ברמה של שירותי רשת שלא מושקים. 

"תחשבו על מהפכת הרכב האוטונומי, שבזכות הטכנולוגיה הזו יתאפשר תיאום בין אלפי כל רכב. הרכבים יתקשרו ויקבלו מידע וישלחו מידע - וזה אפשרי רק בזכות הטכנולוגיה. גם עולם החינוך ישתנה לחלוטין. 

רוב ההשקות היו של 4G עדיין. אנחנו מחכים להשקות של הרשתות המלאות של 5G. צריכים לעשות טרנספורמציה דיגיטלית בכל חברות התקשורת שהן עדיין מדברות רק על מהירות כי זה הצעד הראשון שלהם", סיכם רוזן.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות