אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן הנחה את חברי סיעתו: לא להיפגש עם לוביסטים אבי מועלם

ליברמן הנחה את חברי סיעתו: לא להיפגש עם לוביסטים

שר האוצר הורה לחברי הכנסת של ישראל ביתנו שלא להיפגש עם שדלנים באופן ישיר - ובמקום, להפנותם למנהל הסיעה בכנסת; לפי החלטת ליברמן, כל בקשה ודרישה של לוביסט המופנית לעובד או ליועץ בלשכות השרים מטעם המפלגה, תועבר לטיפול המנכ"לים והדרג המקצועי במשרדים

21.06.2021, 14:48 | צבי זרחיה

שר האוצר אביגדור ליברמן הינחה את חברי הכנסת מסיעתו - ישראל ביתנו - שלא להיפגש עם לוביסטים באופן ישיר, אלא להפנותם למנהל הסיעה בכנסת. עוד הנחה ליברמן להעביר את כלל בקשות ודרישות הלוביסטים המופנות לעובדים וליועצים בלשכות השרים מטעם המפלגה, לטיפול המנכ"לים והדרג המקצועי במשרדים.

קראו עוד בכלכליסט:

רמי בלינקוב, שעל מינויו לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר הודיע ליברמן בשבוע שעבר, אסר על כלכלני אגף התקציבים באוצר להיפגש עם לוביסטים כשכיהן בתפקיד הממונה על התקציבים בשנת 2007.

לוביסטים בכנסת (ארכיון), צילום: מיקי אלון לוביסטים בכנסת (ארכיון) | צילום: מיקי אלון לוביסטים בכנסת (ארכיון), צילום: מיקי אלון

בנוסף, כפי שנחשף בכלכליסט בפברואר השנה, היועץ המשפטי של המשרד, עו"ד אסי מסינג, גיבש נוהל התנהלות מול לוביסטים לפיו פקידי משרד האוצר יחויבו לדווח לממונים עליהם על פגישותיהם עם שדלנים.

על פי הנהלים החדשים, פקידי האוצר ייפגשו עם לוביסט רק במידה שהפגישה תואמה מראש, על נושא שהוגדר מראש, וידונו אך ורק בו. בנוסף, יידרש דיווח מיידי של הפקיד לממונה עליו לגבי תוכן הפגישה. הנחיה נוספת מתייחסת להתחייבויות או מצג של התחייבויות שיוצגו על ידי פקיד האוצר. במידה שניתנו כאלה, יצויין תוכנן ויועבר לממונה וליועמ”ש של המשרד. פירוט נוסף של הנהלים יפורסם בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות