אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאכי אלפר מונה לתפקיד מנכ"ל בזן במקום משה קפלינסקי צילום: יח"צ בזן

נחשף בכלכליסט

מלאכי אלפר מונה לתפקיד מנכ"ל בזן במקום משה קפלינסקי

אלפר, לשעבר מנהל בית הזיקוק באשדוד, יחליף את אלוף במיל' קפלינסקי שנבחר להחליף את יו"ר בזן עובדיה עלי; השינויים נעשים כשברקע מרחפת מעל בזמן עננה בדמות המלצה לפינוי הפעילות הפטרוכימית ממפרץ חיפה

21.06.2021, 17:25 | אלמוג עזר

מלאכי אלפר מונה לתפקיד מנכ"ל חברת בזן (בתי זיקוק נפט). על דבר מועמדותו של אלפר פורסם בלעדית בכלכליסט. 

קראו עוד בכלכליסט:

אלפר, לשעבר מנהל בית הזיקוק באשדוד, יחליף את אלוף במיל' משה קפלינסקי שמונה למנכ"ל לפני שנה. קפלינסקי נבחר להחליף את עובדיה עלי בתפקיד יו"ר בזן.


מלאכי אלפר ימונה למנכ"ל בזן, צילום: יח"צ בזן מלאכי אלפר ימונה למנכ"ל בזן | צילום: יח"צ בזן מלאכי אלפר ימונה למנכ"ל בזן, צילום: יח"צ בזן


אלפר ויונה פוגל, מנכ"ל פז לשעבר, מתעניינים יחד ברכישת בית הזיקוק של פז באשדוד. מולם מתמודדות שתי קבוצות: שפיר הנדסה וחברת המסחר בסחורות AOT Energy. 

אלפר כיהן שנים ארוכות כמנהל בתי הזיקוק באשדוד ופרש לאחר שלא מונה למנכ"ל הקבוצה אחרי פרישת המנכ"ל יונה פוגל. אלפר נחשב אחד המומחים בתחום בתי הזיקוק. בעבר כיהן אלפר כמנכ"ל אדום אדום של תנובה. 

בזן עוסקת בזיקוק נפט גולמי, ייצור ומכירת דלקים מסוגים שונים ומחזיקה בבית זיקוק במפרץ חיפה. אלפר מגיע בתקופה שמאופיינת בעלייה במחירי האנרגיה וציפיות להמשך עליות מחירי סחורות. מחיר הנפט הגולמי הוא 71.5 דולר לחבית. 

עלייה במחירי הנפט תורמת לרווחיות של בזן. מרווח הזיקוק המנוטרל עמד ברבעון הראשון של 2021 על 4.3 דולר לחבית, לעומת 1.7 דולר לחבית ברבעון המקביל. בשורה התחתונה החברה עברה בברבעון הראשון לרווח של 55 מיליון דולר אל מול הפסד של 146 מיליון שקל ברבעון המקביל. מתחילת השנה עלתה מניית החברה 17% לשווי שוק של 2.7 מיליארד שקל.  

מינויו של אלפר נעשה כשברקע מרחפת מעל בזן עננה גדולה: טיוטת ההמלצה של ועדת המנכ"לים לפינוי הפעילות הפטרוכימית ממפרץ חיפה בתקופה של פחות מעשור. בחודשים הקרובים יגובש נוסח סופי שיוגש לאישור הממשלה. בנוסף, יצטרך אלפר להכין את בזן לעמוד בתנאי ESG שדורשים מהחברה להקטין את ההשלכות הסביבתיות והזיהום שלה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות