אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות ימליץ לחסן בני 15-12; היעד: מנה שנייה עד סוף החודש הבא צילום: קובי קואנקס

משרד הבריאות ימליץ לחסן בני 15-12; היעד: מנה שנייה עד סוף החודש הבא

על רקע התפרצות הקורונה בכמה בתי ספר ברחבי הארץ, ואחרי פגישה עם נציגי קופות החולים, החליט מנכ"ל משרד הבריאות שיש לעודד התחסנות ילדים בני 15-12. היעד: מנה ראשונה עד 9 ביולי, ומנה שנייה עד סוף אותו חודש. ילדים מחלימים לא יחוסנו

21.06.2021, 19:39 | אדיר ינקו, ynet

משרד הבריאות החליט לעודד ולהמליץ על חיסון ילדים בני 15-12, והציב יעד שלפיו עד סוף יולי יחוסנו הילדים כבר במנה השנייה. לדברי גורם שנכח בפגישה עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ונציגי קופת החולים, "רוב החיסונים שבמלאי בתוקף עד סוף יולי, ולכן נדרש מבצע חיסונים מהיר ונרחב".

קראו עוד בכלכליסט:

הגורם הוסיף כי היעד הוא שהילדים יקבלו את המנה הראשונה עד 9 ביולי - והמנה השנייה תינתן בסוף אותו חודש. משרד הבריאות ייצא בקמפיין הסברה לציבור בהשתתפות קופות החולים. בשלב הזה ילדים שהחלימו מקורונה לא יחוסנו. 

מוקדם יותר ציין שר הבריאות ניצן הורוביץ כי כל מקרי ההדבקה האחרונים הם תוצאה של הפרת בידוד וקרא לתושבים להקפיד על ההנחיות. עוד אמר כי בתוך כמה ימים תונהג אכיפה מחמירה בנמל התעופה על מי שיטוס למדינות אסורות, "תוך הטלת קנסות גבוהים מאוד על מי שיצפצפו על ההוראות ויסכנו את בריאות אזרחי ישראל". הוא הוסיף: "ננקוט צעדים מחמירים כדי לפקח על נתב"ג, לנהל את מקרי התחלואה במוקדי התפרצות, ולשמור על בריאות הציבור". דבריו נאמרו לאחר שהבוקר נחשפו ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" ממדי הפרצה בנתב"ג: 4,874 בני אדם חזרו ממוסקבה בחודש האחרון, אף שרוסיה מוגדרת ב"רמת סיכון מרבית", 31 מהם התגלו כחולי קורונה. עוד כ-10,000 נחתו ממדינות עם "אזהרת מסע חמורה".  

ראש קבינט המומחים וראש מערך החדשנות בכללית פרופ' רן בליצר אמר אחר הצהריים באירוע "מהנדסים עתיד" של מכללת אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב: "עם כל הסכנה והסיכון שמציב הזן ההודי, זה זן דלתא, בואו נזכור עובדה אחת פשוטה - 85 אחוז מהבוגרים בישראל מחוסנים בחיסון פייזר נגד קורונה, זה החיסון הטוב ביותר שמוכר היום בשוק העולמי. הנתונים שמגיעים מבריטניה מדברים על כך שכנגד מחלה קשה מחייבת אשפוז, החיסון מגן בשתי מנות כפי שהגן בווריאנטים קודמים. זה אומר שגם אם תקרה התפשטות יותר נרחבת של קורונה מהזן ההודי, לא נראה כנראה הצפה של בתי החולים. אבל צריך לומר, יש סיכון, הזן הזה מדבק ב50% יותר מהזנים הקודמים, הוא יודע להתפשט גם במדינות מחוסנות אף כי עקומת התמותה שם לא זזה בכלל".

פרמדיקים של מדא מחסנים בני נוער, צילום: קובי קואנקס פרמדיקים של מדא מחסנים בני נוער | צילום: קובי קואנקס פרמדיקים של מדא מחסנים בני נוער, צילום: קובי קואנקס

מוקדם יותר התייחס ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש בריאיון לאולפן ynet לאפשרות של חזרה לעטיית מסכות בחללים סגורים: "אין בושה לחזור אחורה, אבל אנחנו רוצים לראות שהצעד הזה מוצדק, שיהיה אמון בצעד הזה. בהרבה מקומות לא עטו מסכות ואני לא רוצה שזה יהיה על הנייר ולא בפועל. נראה את ההתפתחויות ביום-יומיים הקרובים ונקבל החלטה בעניין".

פרופ' אש קרא לישראלים להימנע מטיסות לחו"ל עם ילדים לא מחוסנים: "אני חושב שבקיץ הזה עם התחלואה והווריאנטים, לנסוע לחו"ל עם ילדים לא מחוסנים זה לא אחראי ולא צריך לעשות את זה. צריך למצוא חלופות ואני יודע שזה לא פשוט, זאת שנה שנייה של מגפה ורוצים לנסוע לחוץ לארץ - אבל צריך להתאפק עוד קצת ולעבור את זה בשלום לקראת החורף. לנסוע לחו"ל רק אם חייבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות