אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: איש העסקים מסביון שנתפסו בביתו 13 מיליון שקל במזומן - העלים מס

פרסום ראשון

חשד: איש העסקים מסביון שנתפסו בביתו 13 מיליון שקל במזומן - העלים מס

פטריק אלוני, שחשד כי הונה את חברת MSC האמריקאית, נחקר ברשות המסים בחשד שהתחמק במשך שנים מתשלום מס בישראל על הכנסותיו. המשטרה, שחושדת במקביל שהחזיק בדרכון מזויף, טוענת כי "סבא שלו אוקראיני והוא טוען שהגיעה לו אזרחות בריטית". סנגורו של אלוני: "מצב פסול - MSC שכרה את משרד החקירות המוביל וייצמן-יער שהעביר למשטרה חומרים כדי ללחוץ עליו בסכסוך אזרחי"

21.06.2021, 20:30 | תומר גנון


התפתחות בחקירת החשד לעוקץ חברת הציוד האמריקאית MSC על ידי איש העסקים פטריק אלוני מסביון.

רשות המסים חוקרת חשד לפיו אלוני התחמק במרמה במשך שנים מתשלום מס בישראל על הכנסות של עשרות מילוני שקלים, וזאת בטענה שמרכז חייו בקנדה. 

אלוני נחקר אתמול (א') ברשות בחשד לעבירות מס. לטענת הרשות, אלוני, שמחזיק 17 חשבונות בנק רק בקנדה, לא הגיש במשך שנים בישראל דו"חות ולא דיווח על הכנסותיו, ובהן כ-13 מיליון שקל במזומן שנתפסו בכספת בביתו עם פתיחת חקירת המשטרה, וזאת אף שמרכז חייו בישראל.


במקביל, כך נודע, המשטרה חוקרת חשד כי אלוני החזיק דרכון בריטי מזויף שהגיע לידיו בשנת 2018. לטענת המשטרה, יש בידיה חוות דעת הקובעת כי הדרכון מזויף. "הגרסה של החשוד היא מגוחכת", טענו נציגי המשטרה בדיון בהול שנערך ביום שישי בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעקבות בקשתו של אלוני להשיב לו את דרכונו הישראלי, כדי שייצא לחו"ל לצורך עסקיו – בקשה שהתקבלה. "אלוני טוען לאזרחות בריטית מכוח זה שסבא שלו יליד אוקראינה", טענו במשטרה. "הוא לא נתן סיבה הגיונית שמגיעה לו אזרחות בריטית". 

אלוני, שנעצר ונחקר לראשונה בחודש מרץ בנתב"ג, הוא הבעלים של קבוצת חברות העוסקת בשלושה תחומים: ייעוץ ביטחוני, הכשרת לוחמים ואספקת ציוד. על פי החשד שנחקר על ידי מפלג הונאה של מחוז תל אביב, MSC נפלה קורבן לתרגיל עוקץ של אלוני. בצל משבר הקורונה, נטען, איש העסקים הציג מצג לפיו הוא מסוגל להביא לה עסקה מהירה לרכישת 200 אלף קרטונים של כפפות ניטריל מיצרן בווייטנאם. 

כסף שנמצא בכספת של אלוני כסף שנמצא בכספת של אלוני כסף שנמצא בכספת של אלוני

MSC  נדרשה על ידי אלוני להעביר את כל סכום העסקה מראש. היא העבירה לו למעלה מ-23 מיליון דולר. הכסף הועבר על פי הנחייתו לחשבון בנק של חברה קנדית שבשליטתו. מאז, כך עלה במסגרת חקירה של חברת המודיעין העסקי ויצמן-יער, שממצאיה הועברו למשטרה שפתחה בחקירה פלילית, לא נראה כל זכר לכפפות. בדיקה שנערכה על ידי ויצמן-יער בווייטנאם ישירות מול המפעל, כך נטען, העלתה כי המפעל לא מכיר את איש העסקים. כמו כן לא בוצעה כל הזמנה או רכישה של כפפות עבורו או עבור MSC. 

בדיון אמר סנגורו של אלוני, עו"ד עופר רחמני, כי "החברה האמריקאית שכרה משרד עו"ד מוביל וכן משרד חקירות מוביל. אנו חושבים שהמשטרה לא בדקה את הדברים לעומק. אין כאן עבירות מרמה אלא סכסוך אזרחי". רחמני הוסיף בדיון כי תביעה על סך 78 מיליון שקלים שהגישה החברה בישראל נגד אלוני, קטנה ל-10 מיליון שקלים בעקבות מגעים לפשרה.

עוה"ד רחמני ממשרד אודי ברזילי ועמוס אלגאלי, המייצגים את פטריק אלוני, מסרו לגבי החשדות לעבירות מס: "כמנהגה של מדינת ישראל, וכמסורת, ברגע שיש עבירות שבהן מעורבות טרנזקציות כספיות רשות המסים נכנסת לתמונה. בענייניו, אנחנו חושבים שמדובר בתושב חוץ ושהנושאים השוליים שנחקרו על יד רשות המסים הפכו פתאום לחזות הכל - ולא בצדק. לא בכדי כבוד השופט גער ברשויות החקירה והורה להן להחזיר את דרכונו מיד". 

לגבי הטענות על דרכון מזויף נמסר: "מדובר במהומה על לא מאומה. זהו דרכון בריטי עתיק שהוצא לפני שנים, ושתי ערכאות קבעו שאין לו קשר לחקירה. אנחנו משוכנעים שהחקירה תסתיים בלא כלום". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות