אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירה בג'מבו היוונית תיאלץ להתייצב לעדות צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

בכירה בג'מבו היוונית תיאלץ להתייצב לעדות

חברת דירקטוריון ברשת היוונית זומנה להעיד בדיון על התנגדות ג’מבו סטוק לרישום המותג בארץ. התנגדותה להתייצב לעדות נדחתה על ידי רשם סימני המסחר

22.06.2021, 07:31 | אורנה יפת

ההתכתשות בין ג'מבו סטוק לג'מבו היוונית סביב סימן המסחר ג'מבו נמשכת, וכל אחד מהצדדים מבקש כעת לבצע חקירה של עד מטעם הרשת המתחרה. 

עורכי הדין החדשים של ג’מבו סטוק הישראלית, דפנה פישר, עופר רזניק ויוני גרינשטיין, ממשרד גדעון פישר (שהצטרפו לעו"ד ארז הרכבי), זימנו לעדות בישראל את נטימירי קונסטנטינה, בכירה בהנהלת הרשת היוונית וחברת דירקטוריון, שנתנה תצהיר מטעם הרשת. בנוסף, ביקשו לזמן את הראל ויזל, בעלי קבוצת פוקס שקיבלה את הזיכיון לפתיחת חנויות ג’מבו בישראל, גם כן לתת עדות. רשם סימני המסחר קבע כי על קונסטנטינה להתייצב בארץ, למרות התנגדותה של הרשת. 

קראו עוד בכלכליסט:

ג'מבו היוונית, המיוצגת על ידי משרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן, התנגדת לזימון הבכירה בטענה כי בשל מגפת הקורונה ולאור הנחיות משרד הבריאות, היא תידרש להיכנס לבידוד מיד עם נחיתתה בארץ. הרשת היוונית הציעה שהעדה תיחקר מרחוק. ג'מבו היוונית הביאה את הנחיות משרד הבריאות כפי שפורסמו ב־7 ביוני שלפיהן "מי שהחלים מקורונה או התחסן בחו"ל (להבדיל מבישראל) עדיין יצטרך להיכנס לבידוד ואז לבצע בישראל בדיקה סרולוגית, וכן להגיש בקשה לפטור מבידוד, מה שעשוי לקחת כמה ימים...”, והוסיפה כי “העדה מטעם רשת JUMBO שהתחסנה בשבוע שעבר, בכל מקרה תיאלץ להיכנס לבידוד עם הכניסה לישראל, דבר שיכביד עליה באופן בלתי סביר ביחס לחלופה המקובלת של היוועדות חזותית". 

מימין: בעל הזיכיון לג מימין: בעל הזיכיון לג'מבו הראל ויזל ובעלי ג'מבו סטוק רועי ונונו. דיון דחוף | צילומים: דימה טליאנסקי, אוראל כהן מימין: בעל הזיכיון לג

ג’מבו סטוק מסרה בתגובה לרשם כי באפריל האחרון קבעה השופטת ש"ככל שלא תתאפשר הגעת עד מחו"ל בשל הוראות משרד הבריאות, חקירתו תיערך בהיוועדות חזותית.... בכל הכבוד, הגעתה של העדה מחו"ל אפשרית בהחלט — כפי שאף עולה מתגובת המבקשת. המבקשת (ג'מבו היוונית – א"י) אך מתרעמת על כך שהעדה תיאלץ לשהות בבידוד. ובכן, ובכל הכבוד, כל מי שצריך או בוחר לטוס בימינו אלה למדינה זרה נאלץ לעמוד בתנאים שקובעת אותה מדינה לנכנסים לתחומה. כיום הבידוד הינו חלק בלתי נפרד מנסיעות בינלאומיות. בכל הכבוד, אי־נוחות אינה סיבה מספקת לאי-התייצבותה של העדה לעדות בישראל".

עוד כותבת ג'מבו סטוק בתגובתה לסירוב של הרשת היוונית: "המבקשת היא אשר קבעה את זהותה של העדה. המבקשת ידעה מראש, כי על העדה להיחקר על עדותה בישראל. המבקשת היא אשר דרשה דיון דחוף בתיק זה. וכעת המבקשת מתנגדת להתייצבות העדה בישראל. בכל הכבוד, המבקשת אינה יכולה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אם זו העדה שהמבקשת מעוניינת להעיד – תתכבד המבקשת ותדאג להגעת העדה לישראל. אם העדה אינה מעוניינת להגיע לישראל, המבקשת יכולה לבחור האם להעיד אחר במקומה – או למשוך את עדותה. אם הבעיה היא במועדים – הרי שהמבקשת היא שביקשה דיון במועד קרוב. אם לוחות הזמנים לא מסתדרים למבקשת, המבקשת יכולה לבקש דחייה".

סניף ג’מבו ביוון. 10 חנויות ענק אמורות להיפתח בישראל, צילום: שאטרסטוק סניף ג’מבו ביוון. 10 חנויות ענק אמורות להיפתח בישראל | צילום: שאטרסטוק סניף ג’מבו ביוון. 10 חנויות ענק אמורות להיפתח בישראל, צילום: שאטרסטוק

עוד מציינת ג'מבו סטוק כי הגישה את הבקשה חודש לפני מועד הדיון שנקבע ל־28 ביוני, כדי שתהיה לעדה "שהות מספקת להתארגן לקראת הגעתה ארצה כראוי”. ג'מבו סטוק עוקצת את הרשת היוונית ומציעה לבכירה להישאר במדינות הבלקן. "בכל הכבוד, אם המבקשת לא חשבה להתדיין בישראל, היתה צריכה להישאר בבלקן”, נכתב.

פוקס דיווחה ביולי 2020 על חתימת הסכם עם ג’מבו היוונית, שמוכרת מגוון מוצרים מוזלים בקטגוריות שונות בהן צעצועים, מוצרים לתינוקות, כלי בית, ציוד משרדי, ביגוד ועוד. פוקס מתכננת להקים בישראל כ־10 חנויות ענק של המותג, שלפי התוכנית הראשונית, הראשונה שבהן היתה אמורה להיפתח בסוף 2021. אלא שמאז מתנהל קרב על הסימן המסחרי של הרשת, והפתיחה עשויה להתעכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות