אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרצת הקורונה בנתב"ג: משרד הביטחון יקים בהקדם מאהל בדיקות AFP

פרצת הקורונה בנתב"ג: משרד הביטחון יקים בהקדם מאהל בדיקות

לנוכח החשש מיבוא הזן ההודי של הקורונה והגידול בנפח הטיסות לחו"ל הודיע משרד הביטחון כי יקים במהלך בזק מאהל שיוכל לבדוק מאות בו-זמנית בנתב"ג. ראש הממשלה נפתלי בנט יסייר הערב בנתב"ג וימסור הצהרה לתקשורת

22.06.2021, 17:16 | יואב זיתון, נינה פוקס, ynet

החשש מיבוא הזן ההודי של הקורונה מוביל למהלך בזק להקמת מאהל בדיקות בנתב"ג שבו יוכלו להיבדק מאות בו זמנית. על המהלך סיכמו שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורוביץ. ראש הממשלה נפתלי בנט יסייר הערב (שלישי) בנתב"ג וימסור הצהרה לתקשורת. 

קראו עוד בכלכליסט:

לנוכח הצורך בהרחבת היקפי הבדיקות בנתב"ג, סיכמו גנץ והורוביץ, כי משרד הביטחון יקים מאהל שיוכל לבדוק מאות אנשים בו זמנית בנתב"ג. הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון תת-אלוף (במיל') משה אדרי, שוחח בנושא עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, והשניים סיכמו כי יגובש אפיון ביממה הקרובה, וכי משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש, צה"ל וגורמי מקצוע נוספים יקים את המתחם בנוהל מזורז.


בדיקת קורונה בנתב"ג, AFP בדיקת קורונה בנתב"ג | AFP בדיקת קורונה בנתב"ג, AFP


שר הביטחון גנץ אמר: "מערכת הביטחון תמשיך לסייע למערכת הבריאות ולכל משימה לאומית שתידרש לה. המלחמה בקורונה לא מאחורינו, אבל בעזרת פעולות נחושות ומהירות, נשמור על רמת תחלואה נמוכה, וננצח גם במאבק הזה". 

שר הבריאות הורוביץ הוסיף כי "כדי לשמור על שגרת החיים בישראל, עלינו לפקח על הכניסות לישראל באופן הדוק. משרד הבריאות תיגבר בצורה משמעותית את מערך הבדיקות בנתב"ג וכעת, כהיערכות לעומס הטיסות הצפוי בחודשי הקיץ, נקים במהרה מתחם בדיקות נוסף כדי למנוע היווצרות תורים בלתי סבירים. בשיתוף פעולה עם כל משרדי הממשלה, נשמור על בריאות הציבור בישראל, במינימום הגבלות על הציבור".

על רקע חשיפת הפרצה החמורה בנתב"ג ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet, הורוביץ הודיע כמה שעות לאחר מכן כי בניסיון להרתיע ישראלים מלנסוע למדינות אסורות הוא יוזם הטלת קנסות כבדים על הנוסעים לאותן מדינות. לדבריו, בתוך כמה ימים תונהג אכיפה מחמירה על מי שיטוס למדינות אסורות, "תוך הטלת קנסות גבוהים מאוד על מי שיצפצפו על ההוראות ויסכנו את בריאות אזרחי ישראל".


מימין: בני גנץ, ניצן הורוביץ, צילום: קובי קואנקס מימין: בני גנץ, ניצן הורוביץ | צילום: קובי קואנקס מימין: בני גנץ, ניצן הורוביץ, צילום: קובי קואנקס


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות