אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט: "זו התפרצות חדשה, עטו מסכות וחסנו את הילדים - המלאי מוגבל" שאול גולן

בנט: "זו התפרצות חדשה, עטו מסכות וחסנו את הילדים - המלאי מוגבל"

ראש הממשלה אמר הערב בנתב"ג כי הזן ההודי מדביק גם מחוסנים, וכי יש "לקטוע חזק" את ההתפרצות. לדבריו, תוקף החיסונים עומד לפוג ולכן יש להספיק לחסן את בני הנוער עד 9 ביולי. חובת מסכות הוטלה בנתב"ג ובנט קרא לשוב לעטות מסכות בחללים סגורים. הוא הפציר להימנע מטיסות לחו"ל ואמר כי ייתכנו שינויים משמעותיים בטיסות

22.06.2021, 19:38 | ynet


מלאי החיסונים מוגבל בגלל תפוגת התוקף ולכן יש למהר ולחסן את בני הנוער עד 9 ביולי. חובת מסכות הוטלה בנתב"ג ויתר האזרחים נקראים לנהוג באופן דומה בחללים סגורים. ראש הממשלה נפתלי בנט סייר הערב (יום ג') בנתב"ג על רקע החשש מהזן ההודי של קורונה שמדביק גם מחוסנים. הוא הפציר באזרחים להימנע מטיסות לא חיוניות לחו"ל וכי "ייתכנו שינויים משמעותיים בכניסה לארץ וביציאה ממנה". 

בפתח דבריו אמר בנט כי ערך סיור בנתב"ג וקיים דיון הערכת מצב עם שרי הבריאות, התחבורה וביטחון הפנים. "זן הדלתא, הזן ההודי, מתפשט באופן מואץ ברחבי העולם", אמר בנט, "עם קצב הדבקה הרבה יותר גבוה ממה שהכרנו. הוא מידבק בכ-50% יותר מזן הקורונה המקורי ואנחנו רואים התחלה של התפשטות בתוך ישראל. לא תמיד אנחנו יודעים לאתר את המקור. הוא מדביק גם אנשים שהתחסנו. אפשר להתחסן ולהידבק". בנט ביקש להימנע מטיסות לא חיוניות לחו"ל - והוסיף: "בואו נימנע מאירועים המוניים במקומות סגורים. תפעילו שכל ישר". 

"ראינו במדינות אחרות כמו בריטניה עלייה משמעותית באשפוזי ילדים", המשיך ראש הממשלה. "לכן קיבלנו החלטה ראשונית להתייחס לזה כאל התפרצות חדשה - והמטרה שלנו היא לקטוע אותה; לקחת דלי מים ולשפוך על האש כשהיא עוד קטנה".

נפתלי בנט הערב בנתב"ג, שאול גולן נפתלי בנט הערב בנתב"ג | שאול גולן נפתלי בנט הערב בנתב"ג, שאול גולן

"אני מבקש ממי שלא צריך לצאת לחו"ל - שלא ייצא", אמר בנט - והמשיך: "אירוע ההדבקה בבנימינה מקורו במשפחה שהגיעה מחופשה בקפריסין. אם אפשר לוותר על הנופש - אני ממליץ שלא להזמין". לדברי ראש הממשלה, "אנחנו קוראים באופן רשמי לכל הילדים ובני הנוער מגיל 12 ומעלה להתחסן בהקדם האפשרי. יש המון פייק ניוז. אני את ילדיי אחסן". עוד אמר בנט כי הוא "ממליץ לשוב ולעטות מסכות במקומות סגורים". הוא ציין כי הנחה את משרדי הממשלה להחיל את ההוראה הזו מיד.

פרצת הקורונה בנתב"ג

אתמול נחשפו ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" ממדי הפרצה בנתב"ג והנתונים מצביעים על היעדר היערכות לעומס הטיסות. למרות האיסורים והאזהרות, לישראל נכנסות כמויות עצומות של נוסעים ממדינות שבהן משתוללת הקורונה. 

מוקדם יותר היום הודיעו משרדי הביטחון והבריאות כי השרים גנץ והורוביץ כי משרד הביטחון יקים בנוהל מזורז מאהל שיוכל לבדוק מאות בני אדם בו-זמנית בנתב"ג. שר הביטחון גנץ אמר: "מערכת הביטחון תמשיך לסייע למערכת הבריאות ולכל משימה לאומית שתידרש לה. המלחמה בקורונה לא מאחורינו, אבל בעזרת פעולות נחושות ומהירות, נשמור על רמת תחלואה נמוכה וננצח גם במאבק הזה". 

שר הבריאות הורוביץ הוסיף: "כדי לשמור על שגרת החיים בישראל, עלינו לפקח על הכניסות לישראל באופן הדוק. משרד הבריאות תיגבר בצורה משמעותית את מערך הבדיקות בנתב"ג וכעת, כהיערכות לעומס הטיסות הצפוי בחודשי הקיץ, נקים במהרה מתחם בדיקות נוסף כדי למנוע היווצרות תורים בלתי סבירים". 

במשרד הבריאות גיבשו רשימה של מדינות שנחשבות לבעלות סיכון להידבקות בקורונה, ובשל כך הטיסות אליהן ומהן אינן מומלצות או אסורות. המדינות הללו נחלקות לפי רמות סכנה שונות, החל מכאלו שזוכות ל"אזהרת מסע", דרך "אזהרה חמורה" (כלומר, שנמצאות על סף איסור טיסה), וכלה ב"יעד ברמת סיכון מרבית" - שהטיסות אל המדינות שמוגדרות כך עבור אזרחים ותושבי קבע מישראל הן אסורות, אלא אם כן ניתן אישור של ועדת חריגים.

בין המדינות שהוגדרו כ"יעד ברמת סיכון מרבית" נמנית גם רוסיה. אלא שאתמול, מנתונים שהגיעו לידי ynet ו"ידיעות אחרונות", עלה שלא פחות מ-4,874 בני אדם נחתו בישראל מרוסיה בחודש האחרון בלבד - ו-31 מהם גם נמצאו חיוביים לקורונה. 

מי שאמונים על הטיפול בנעשה בנמל התעופה בן גוריון במשרד הבריאות הם מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי יחד עם ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד ד"ר שרון אלרעי פרייס וד"ר אשר שלמון, ראש המחלקה הבינלאומית. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות