אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאום בנט: הציבור רוצה תשובות, הוא לא יקבל אותן ללא שאלות שאול גולן

דעה

נאום בנט: הציבור רוצה תשובות, הוא לא יקבל אותן ללא שאלות

במסיבת העיתונאים שקיים היום בנתב"ג הציג בנט שינוי מרענן בסגנון הרטורי של ראש הממשלה, אבל זה ממש לא היה מספק; לא ברור מדוע הוא ושריו לא היו יכולים לענות על שאלות חיוניות ונחוצות של עיתונאים

22.06.2021, 21:44 | יובל שדה

מחדל בדיקות הקורונה הוא פשע נגד אזרחי ישראל, ובהתאם לכך ראש הממשלה נפתלי בנט החליט שהוא מעוניין להגיע לסיור בזירת הפשע – נמל התעופה בן גוריון. זו הסיבה שראש הממשלה בנט החליט היום להגיע לסיור ולישיבת עבודה בשדה התעופה עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, האמונה על נתב"ג, ושר הבריאות ניצן הורוביץ, שאחראי באופן ישיר על הטיפול במגפת הקורונה. 

קראו עוד בכלכליסט:

אל השניים הצטרפו שני שרים נוספים: עמר בר-לב, השר לביטחון פנים, ואיילת שקד, שרת הפנים. הראשון אחראי על אכיפת החוק, והשנייה על הכניסה והיציאה מישראל. לכל אלו הצטרפו גם פקידים בכירים כמו חזי לוי ושרון אלרעי פרייס, שמוכרים כבר בכל בית בישראל, ויעקב גנות, מנכ"ל רשות שדות התעופה.


רה"מ נפתלי בנט במסיבת העיתונאים היום, שאול גולן רה"מ נפתלי בנט במסיבת העיתונאים היום | שאול גולן רה"מ נפתלי בנט במסיבת העיתונאים היום, שאול גולן

העיתונאים הוזמנו לשעה 16:30, שעתיים לפני ההצהרה המיוחדת של ראש הממשלה הטרי. ראש הממשלה בנט הגיע כעשרים דקות לאחר השעה הנקובה. בנט דיבר, ולשם שינוי ראש ממשלה בישראל אמר דברים "בגובה העיניים" ולא הזהיר את האזרחים מקטסטרופה מתקרבת. הוא דיבר אל ההיגיון של האזרחים, ביקש מהם להגדיל ראש והדגיש כי בשלב זה הוא נמנע מלבצע צעדים דרקוניים.

בנתב"ג אירע מחדל, ולציבור מגיעות תשובות

השינוי בסגנון הרטורי של ראש הממשלה הוא בשורה מרעננת, אבל ממש לא מספקת. בנמל התעופה בן גוריון אירע מחדל. ייתכן שהוא נובע מהחלטות שקיבלה הממשלה הקודמת, וייתכן כי חלק מהאחריות צריכה ליפול גם על הממשלה הנוכחית, אבל זה לא משנה את העובדה שלציבור מגיעות תשובות. 

התשובות הללו לא התקבלו, מפני שראש הממשלה ושורת השרים סירבו לענות לשאלות העיתונאים. אם ראש הממשלה מעוניין לנאום ולא לתת מענה לתשובות, הוא מוזמן לעשות זאת מול חדר ריק עם מצלמה על חצובה. אך מצופה מראש הממשלה ומשאר השרים ב"ממשלת השינוי" לעמוד בחזית ולתת תשובות ולא רק מסרים מדוקלמים. 

האם המחדל נובע מהתנהלות בעייתית של חברת פמי-פרימיום? האם משרד הבריאות מבצע מעקב אחר הנכנסים שלא ביצעו בדיקת קורונה? האם שלוש המעבדות שמשמשות את מערך הדגימות רלוונטיות כאשר אחת מהן נמצאת בדרום והשנייה בירושלים? 

כל השאלות הללו נשארו חסרות מענה, והפרשנים באולפנים ינסו למצוא להן תשובות, בזמן שהפוליטיקאים ידברו בחדרי חדרים. לציבור הישראלי מגיעות תשובות, והוא לא יקבל אותן אם ראש הממשלה ושריו לא יסכימו לענות על שאלות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות