אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספקי איקאה יעברו לשימוש מלא באנרגיה מתחדשת צילום: IKEA

ספקי איקאה יעברו לשימוש מלא באנרגיה מתחדשת

התוכנית שתושק בשלוש ממדינות הרכש הגדולות, סין, הודו ופולין, תחסוך 670 אלף טונות פליטות מזהמות בשנה. בהמשך היא תיושם ברחבי העולם

23.06.2021, 08:15 | חדשות חוץ

איקאה ממשיכה לקדם את התחייבותה ארוכת הטווח להפוך לחברה ירוקה עד 2030. בסוף השבוע שעבר הודיעה קמעונאית הריהוט השבדית כי תשיק השנה תוכנית לקידום שימוש מלא באנרגיות מתחדשות בקרב הספקים שלה בהודו, בפולין ובסין. על פי יוזמה זו, איקאה תשקיע ותתמוך בכמעט 1,600 ספקים ישירים - כך פורסם באתר Energyworld.com.

קראו עוד בכלכליסט:

המעבר לאנרגיה מתחדשת יאפשר לספקים הללו לחסוך 670 אלף טונות פליטות בשנה, שהם שווי ערך לכ־3% מהזיהום האקלימי הכולל שמייצרת שרשרת הערך של איקאה. השאיפה של איקאה היא להגיע לשימוש של 100% אנרגיה מתחדשת בכל שרשרת הערך.

"התוכנית לספקים בפולין, סין והודו, שלוש ממדינות הרכש הגדולות ביותר של איקאה, תוצג ב־2021 ולאחריה תושק בשלבים ברחבי העולם", נכתב בהודעת החברה. "הודו היא אחת ממדינות הרכש הגדולות ביותר של איקאה, ואנחנו נרגשים מהאפשרות להשיק את התוכנית בשוק הזה", אמר הנריק אלם, מנהל האספקה העולמי של הרשת.

ריקשות חשמליות של איקאה בהודו, צילום: IKEA ריקשות חשמליות של איקאה בהודו | צילום: IKEA ריקשות חשמליות של איקאה בהודו, צילום: IKEA

התוכנית תואמת את ההתחייבות של איקאה להגדיל את נפח עסקיה ובו בזמן להפוך עד 2030 לחברה ירוקה בעלת אפס פליטות. "נקודת המבט שלנו ארוכת טווח ויש בידינו את האמצעים הפיננסיים הנדרשים להשקעה בפעילויות הנדרשות לתמיכה בספקים שלנו, באופן שישפיע לחיוב על אוכלוסיית העולם ועל כדור הארץ", הוסיף אלם. "בעבודה משותפת נוכל להפוך את החשמל המתחדש לנגיש יותר ויותר".

מנהל הרכש של איקאה־דרום אסיה, מריוס מרטינאטיס, אמר כי היוזמה תתרום לחיסכון במשאבים יקרי ערך. "יש לנו 50 ספקים ישירים שמעסיקים יותר מ־400 אלף עובדים בשרשרת האספקה ההודית," אמר. במקביל תרחיב איקאה את הרכישה מספקים מקומיים לכ־50% מכלל הסחורות, מ־20% כיום.

באמצעות היוזמה החדשה יוכלו הספקים לייצר אנרגיה מתחדשת באתרי החברה, מה שאינו מתאפשר כיום, ולרכוש את השאר ברשת. 51% מהאנרגיה שנצרכת במפעלים, חנויות, משרדים ומחסנים של איקאה הם ממקורות מתחדשים.

איקאה־אינדיה, שהיא חלק מקבוצת אינגקה, פתחה את החנות הראשונה שלה בהיידראבאד באוגוסט 2018 ואת השנייה בנאבי מומבאי, מהרשטרה, בדצמבר 2020. בשנה הקרובה מתכננת איקאה לפתוח שני סניפים במומבאי, כאשר בשבע השנים הקרובות בכוונתה לפתוח סניפים ב־30 ערים ברחבי תת־היבשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות