אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגיד בנק ישראל: "אין צורך להעלות מסים השנה ובשנה הבאה" צילום: אלכס קולומויסקי

נגיד בנק ישראל: "אין צורך להעלות מסים השנה ובשנה הבאה"

בדיון בוועדת הכספים אמר פרופ' אמיר ירון שאין דחיפות לפעול לצמצום הגירעון המבני בתקציב הקרוב, וכי ניתן להתחיל לעשות זאת רק ב-2023. עם זאת הבהיר כי אינו שולל התאמות שונות בתחום המס

23.06.2021, 11:43 | שלמה טייטלבאום

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, הציג היום (ד') את תוכניתו הכלכלית בפני ועדת הכספים. הנגיד חזר על כך שאין להעלות מסים ב-2021 וב-2022. בנוסף, הוא סבור שאין דחיפות לפעול לצמצום הגירעון המבני בתקציב הקרוב, וניתן להתחיל לעשות זאת רק ב-2023.

קראו עוד בכלכליסט:


פרופסור אמיר ירון נגיד בנק ישראל , צילום: אלכס קולומויסקי פרופסור אמיר ירון נגיד בנק ישראל | צילום: אלכס קולומויסקי פרופסור אמיר ירון נגיד בנק ישראל , צילום: אלכס קולומויסקי

עם זאת, הנגיד הבהיר כי הוא אינו רואה מניעה בהתאמות שונות בתחום המס, הנגיד הביא לדוגמה את 'אגרות הגודש'. אך ניתן להניח שהוא מתכוון גם לביטול פטורים ייחודיים, העשויים להגדיל את הכנסות המדינה ממסים.

יצוין, כי על אף שהנגיד הזכיר את אגרות הגודש (להפחית עומסי תנועה) מדובר במהלך שגם אם יבוצע יקח זמן רב שכן מדובר בהליך ארוך מבחינה טכנולוגית, ההערכות מדברות על כשנתיים. זאת בנוסף לעובדה כי יש חוסר בהירות בנוגע לעמדת שרת התחבורה הנכנסת מרב מיכאלי בנושא.

במהלך הדיון התייחס הנגיד לעלייה באינפלציה: "ישראל בעשירון התחתון של האינפלציה במדינות ה-OECDD, אנחנו בעלייה אבל עדיין באינפלציה נמוכה לעומת מדינות מפותחות אחרות. אין חשש לאיזו התפרצות אינפלציונית, אנחנו מעריכים שאנחנו מייבאים אינפלציה, השאלה כמה מזה זמני וכמה קבוע, אנחנו מאמינים שהרוב זמני, ככל שהדבר ימשך לאורך זמן, הלחצים עלולים להפוך לארוכי טווח, אבל עדיין ההערכה שאין פה התפרצות אינפלציונית".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות