אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל סוכנות הסייבר שפוטר על ידי טראמפ מצטרף לסנטינל וואן צילום: רויטרס

מנהל סוכנות הסייבר שפוטר על ידי טראמפ מצטרף לסנטינל וואן

כריס קרבס פוטר על ידי נשיא ארה"ב לשעבר לאחר שטען שהבחירות האחרונות שבהן ניצח ביידן היו כשרות. קרבס מצטרף לוועדה המייעצת של חברת הסייבר הישראלית שהודיעה על כוונתה להנפיק בארצות הברית לפי שווי של 7 מיליארד דולר

23.06.2021, 17:18 | מאיר אורבך

כריס קרבס, מנהל סוכנות הסייבר האמריקאית CISA בין השנים 2020-2018, מצטרף לחברת הסייבר הישראלית סנטינל וואן. קרבס, שהיה  אחראי על הגנת הסייבר במערכת הבחירות בארצות הברית, הצטרף לוועדה המייעצת של סנטינל וואן, שהודיעה על כוונתה להנפיק בארצות הברית לפי שווי של 7 מיליארד דולר. הוא זכור בעיקר לאחר שטען שהבחירות האחרונות היו כשרות וכתגובה פוטר על ידי דונלד טראמפ, נשיא ארצות הברית הקודם.


קראו עוד בכלכליסט:


״SentinelOne מביאה גישה חדשנית להגנה על ארגונים ציבוריים וחברות פרטיות. פתרונות אבטחה מסורתיים מבוססים על מפעילים אנושיים ולכן מתקשים לעמוד בקצב ובאינטנסיביות של מתקפות אוטומטיות. על ארגונים לאמץ פתרונות שיאפשרו להם להתמודד עם תוקפים מתוחכמים על ידי שימוש באוטומציה לגילוי, זיהוי ותגובה לאיומים" אמר קרבס עם ההודעה על הצטרפותו לחברה. 

"אני נרגש להצטרף ל-Advisory Board של SentinelOne, שם אוכל להמשיך ולסייע לארגונים להגן על עצמם מפני איומי סייבר. פושעי סייבר משגרים מתקפות כופרה שפוגעות במגוון של ארגונים ציבוריים ופרטיים - מבתי חולים, משרדי ממשל ועד חברות מזון ואנרגיה. מסתמן שאין סקטור מוגן מפניהם, ומערכות ההגנה המיושנות לא מצליחות להתמודד עם האיום הזה. הטכנולוגיה של SentinelOne שמבוססת על בינה מלאכותית, מעניקה הגנה לארגונים מפני מתקפות כאלו.


כריס קרבס, צילום: רויטרס כריס קרבס | צילום: רויטרס כריס קרבס, צילום: רויטרס


CISA - Cybersecurity and Infrastructure Security Agency, היא סוכנות פדרלית שנמצאת תחת המשרד לביטחון פנים (DHS). הסוכנות הוקמה בנובמבר 2018 על ידי הנשיא טראמפ והיא גלגול של גוף מוקדם יותר (מ-2007) שנקרא National Protection and Programs Directorate (NPPD).

הסוכנות מגדירה את תפקידה כ"מנהלת הסיכונים" של המדינה ואחראית על תחומי הסייבר, תשתיות קריטיות ותקשורת לשעת חירום. אחת מהסיבות להקמתה של הסוכנות היה גל הביקורת ששטף את ארצות הברית לאחר שהתברר היקף המעורבות הרוסית בבחירות 2016, שהתבצעה רובה ככולה בממד הסייבר (וכללה פריצה לבסיסי הנתונים של המפלגה הדמוקרטית, ומבצעי לוחמה פסיכולוגית ברשתות חברתיות).  

כסוכנות שקמה כתגובה להתערבות בבחירות, CISA התכוננה רבות לבחירות 2020. הסוכנות הקימה אתר ייעודי להזים שמועות בנוגע לטוהר הבחירות, מעורבות זרה וזיופים, והגיבה במהירות לפרסומים שונים. הסוכנות סייעה למדינות השונות לערוך תרגילי הכנה, הנחתה אותן כיצד להיערך והעניקה סיוע בכוח אדם, תקציב וטכנולוגיה לפני, במהלך הבחירות ועד תום תהליך ספירת הקולות. לאחר השלמת התהליך, הכריז מנהל הסוכנות, כריס קרבס, שהסוכנות ביצעה את תפקידה בצורה טובה ולא נתגלו שום סימנים להתערבות זרה. הנשיא טראמפ שטען כל הזמן לזיופים ו"גניבת בחירות" דחה את ההצהרות האלו, ופיטר את קרבס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות