אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל מקימה שתי חטיבות חדשות: לגרפיקה ומחשוב עתיר ביצועים ולתוכנה צילום: בלומברג

אינטל מקימה שתי חטיבות חדשות: לגרפיקה ומחשוב עתיר ביצועים ולתוכנה

במקביל, קבוצת פלטפורמות המידע תפוצל לשתי חטיבות: הראשונה למרכזי נתונים ובינה מלאכותית, והשנייה לרשתות ומחשוב קצה

23.06.2021, 17:27 | רפאל קאהאן

אינטל חשפה אתמול (ג') שתי חטיבות עסקיות חדשות, האחת לגרפיקה ומחשוב עתיר ביצועים והשנייה לתוכנה. בראש חטיבת הגרפיקה והמחשוב (HPC) יעמוד ראג'ה קודורי, שניהל עד כה את חטיבת הארכיטקטורה, גרפיקה ותוכנה. ובראש חטיבת התוכנה החדשה יעמוד גרג לבנדר, שכיהן עד לאחרונה כסמנכ'"ל הטכנולוגיות של VMware, ושפט גלסינגר גייס לשורות אינטל. לבנדר יכהן גם כסמנכ''ל הטכנולוגיות של החברה כסגן נשיא בכיר. 


קראו עוד בכלכליסט:


במקביל לשתי החטיבות החדשות, גלסינגר הורה על ארגון מחדש של קבוצת פלטפורמות המידע (DPG). הקבוצה תפוצל לשתי חטיבות, הראשונה למרכזי נתונים ו-AI, והשנייה לרשתות ומחשוב קצה (Edge). את חטיבת מרכזי הנתונים וה-AI הנחשבת לאסטרטגית מאוד עבור אינטל תנהל סנדרה ריברה, שכיהנה עד כה כסמנכ''לית אנשים (כוח אדם) והובילה את חטיבת הרשתות. חטיבה זו גם מפעילה את הבאנה לאבס הישראלית שתדווח לה מהיום.


מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל, צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל | צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל, צילום: בלומברג


את חטיבת הרשתות ומחשוב הקצה יוביל ניק מק'קיאוון שצפוי להצטרף לאינטל בתחילת החודש הקרוב. החטיבה החדשה שהוא צפוי לעמוד בראשה תאגד את קבוצות אינטרנט הדברים, פלטפורמות תקשורת וחיבוריות. מק'קיאוון כיהן עד כה כעמית מחקר באינטל במשרה חלקית, וייסד את ברפוט נטוורקס, סטארט-אפ בתחום התקשורת נתונים שאינטל רכשה ב-2019. מק'קיאוון נחשב לאושייה בתחום הרשתות ואף זכה למדליית אלכסנדר גראהם בל של ה-IEEE - איגוד מהנדסי האלקטרוניקה העולמי - ב-2021.

הארגון מחדש של חטיבותיה כמו גם הגיוסים השונים וגם עזיבתו של הצפויה של נאבין שנוי, סגן נשיא בכיר ומנהל קבוצת פלטפורמות המידע בתחילת יולי, היו צפויים. בכל מינוי של מנכ''ל חדש מתקיים ארגון מחדש. אך גלסינגר לא שינה הרבה מאוד. הוא לא נגע עדיין בעסקי השבבים של החברה למשל. מנגד הוא מקדם את תחום התוכנה, מה שלא מפתיע בהתחשב שהוא ניהל את אחת מחברות התוכנה המוצלחות בשנים האחרונות לפני שבא לאינטל. 

הארגון מחדש לא צפוי לשנות הרבה מאוד לאינטל ישראל. משיחות עם גורמים בחברה, עולה שבינתיים ההבדל היחיד ביחס לעבר הוא המעבר של הבאנה לאבס לאחריותה של סנדרה נאבין. עם זאת גלסינגר רק בתחילת הדרך ואין ספק שהוא ימשיך לבצע שינויים במקומות שבהם הוא חושב שצריך לרענן את השורות. בינתיים, הגיוסים החדשים דווקא מתקבלים בברכה שכן מדובר "באנשים טכנולוגיים", כפי שציין גורם בחברה.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות