אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות מתנגדת למיזוג בין יצרני עדשות הראייה למשקפים שמיר וסגם צילום: שאטרסטוק

רשות התחרות מתנגדת למיזוג בין יצרני עדשות הראייה למשקפים שמיר וסגם

לטענת הממונה מיכל הלפרין, מיזוג בין 2 מ-3 היצרנים המקומיים של עדשות ראייה למשקפיים עלול לפגוע בתחרות מול חנויות האופטיקה ולהוביל לעליית מחירים

24.06.2021, 12:19 | אורנה יפת


הממונה על רשות התחרות, מיכל הלפרין, מתנגדת למיזוג בין יצרני העדשות למשקפיים, החברות שמיר וסגם. הממונה הגיעה למסקנה שקיים חשש סביר שהמיזוג יביא לפגיעה משמעותית בתחרות בענף.

קראו עוד בכלכליסט:

על פי הלפרין, מיזוג בין 2 מ-3 היצרנים המקומיים של עדשות ראייה למשקפיים עלול לפגוע בתחרות מול חנויות האופטיקה ולהוביל לעליית מחירים. 

בדיקת הרשות העלתה שהמיזוג יפחית כאמור את מספר המתחרים בענף משלוש - שמיר, סגם ובדולח – לשתי שחקניות, בעיקר עבור חנויות האופטיקה הקטנות, ושהחברה הממוזגת תחזיק בנתח שוק של מעל 50% בשוק ייצור עדשות הראייה למשקפים. 

עדשות משקפי ראיה , צילום: שאטרסטוק עדשות משקפי ראיה | צילום: שאטרסטוק עדשות משקפי ראיה , צילום: שאטרסטוק

עוד נטען בסירוב למיזוג כי הוא עלול ליצור לחברה הממוזגת כוח שוק שיתן לה אפשרות להעלות את מחירי העדשות לחנויות האופטיקה. על פי בדיקת רשות התחרות, עיקר הרכישות של חנויות אופטיקה הקטנות, כמו גם חלק לא זניח מהרכישות של הרשתות, מבוסס על היצרנים המקומיים. בנוסף, בדיקת המיזוג העלתה שהוא לא צפוי לרסן את כח השוק של החברה הממוזגת, אם יתאפשר המיזוג.

מיכל הלפרין הממונה על התחרות , צילום: אלכס קולומויסקי מיכל הלפרין הממונה על התחרות | צילום: אלכס קולומויסקי מיכל הלפרין הממונה על התחרות , צילום: אלכס קולומויסקי

שמיר היא אחת היצרניות הגדולות בארץ ובעולם לייצור עדשות ראיה למשקפים. היא חברה פרטית שב-2011 התמזגה עם ענקית המשקפיים הבינלאומית אסילור-לוקסאוטיקה, שמחזיקה כיום ב-50% ממניות שמיר. 

סגם היא חברה פרטית שעוסקת בעיקר בייצור ושיווק של עדשות ראיה למשקפים בישראל, לצד פעילות יצוא קטנה.

בישראל עדשות ראיה למשקפים משווקות בידי שמיר, סגם ובדולח. לצד הייצור קיים יבוא עצמי של חלק מרשתות האופטיקה הגדולות ויבוא בהיקפים נמוכים יחסית של יבואנים נוספים. הלקוחות העיקריים של יצרניות העדשות למשקפיים הן רשתות האופטיקה הגדולות כמו אופטיקנה ואופטיקה הלפרין, וחנויות אופטיקה קטנות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות