אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כולם מדברים על העלאת הריבית - מתי השווקים יגיבו צילום: איי פי

פודקאסט כלכליסט

כולם מדברים על העלאת הריבית - מתי השווקים יגיבו

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 157 - כאשר בכירי הבנקים המרכזיים בעולם החלו לדבר על צמצום הסיוע לשווקים עוד ב-2013 - השווקים עברו טלטלה. הפעם המצב שונה

25.06.2021, 14:01 | שי סלינס
כאשר בכירי הבנקים המרכזיים של ארה"ב ואירופה החלו לדבר על אפשרות של צמצום הסיוע לשווקים עוד ב-2013 - המשקיעים לא בזבזו הרבה זמן ושלחו את השווקים לטלטלה.

התשואות על אגרות החוב האמריקאיות שנחשבות לנכס הבטוח בעולם - קפצו. במקביל מדדי המניות בשווקים המתעוררים נפלו, והתנודתיות בשוקי המט"ח עלתה.

בגדול, כל מה שעלול היה לקרות לשווקים כתוצאה מסיום הסיוע לשווקים שהחל עם המשבר של 2008 - קרה.

ומה עכשיו ב-2021? בדיוק ההיפוך. אחרי יותר משנה של סיוע מאסיבי לשווקים בהיקף של 120 מיליארד דולר מדי חודש - בכירי הבנק המרכזי של ארה"ב מאותתים כמעט בכל הזדמנות כי הסיוע לקראת סיום. והמשקיעים? כלום - שלווים ואדישים.

בניגוד ל-2013 מניות השווקים המתעוררים רושמות עליות של מעל ל-5% מתחילת השנה, התשואות על אגרות החוב של ארה"ב נסחרות ביציבות ואפילו יורדות, המטבעות המרכזיים בעולם שומרים על יציבות ואפילו איגרות החוב הנחשבות ל'זבל' מטפסות. בקיצור, הכל רגוע. כולם באיזי ומה שהיה שייך להיסטוריה.

אז מה הן הסיבות לאדישות בשווקים? האם התגובה עוד תפתיע אותנו ואולי יש משהו שהמשקיעים יודעים ואנחנו לא? על כך דיברנו היום בפרק ה-157 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד. בפרק גם שוחחנו על המאבק המפתיע שמנהלים פקידי האוצר סביב החוב של המדינה וההשקעה בתשתיות.

האזנה נעימה!

כולם מדברים על העלאת הריבית - מתי השווקים יגיבו
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןכולם מדברים על העלאת הריבית - מתי השווקים יגיבו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות