אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנאל תרכוש את ספקית שירותי הרפואה אביב סיינטיפיק ב-71 מיליון שקל צילום: יונתן בלום

דנאל תרכוש את ספקית שירותי הרפואה אביב סיינטיפיק ב-71 מיליון שקל

התמורה משקפת שווי של 260 מיליון שקל לאביב סיינטיפיק על בסיס דילול מלא, לפני הכסף; דנאל, תחת ניהולו של אילן ישראלי, מפעילה מרכזים סיעודיים; רכשה את 'מנור מדיקל' תמורת 40 מיליון שקל בנובמבר האחרון, ואת 'עיניים' ב-2019 עבור 74 מיליון שקל

24.06.2021, 14:21 | רפאל קאהאן

חברת דנאל הודיעה על רכישת חברת אביב סיינטיפיק המתמחה בהקמת והפעלת מרכזים רפואיים בחו"ל, תמורת 22 מיליון דולר. החברה הנרכשת מספקת שירותי רפואה ושירותים נלווים. הרכישה תתבצע ביחד עם 'עיניים', המרכז הרפואי להסרת משקפיים. 


קראו עוד בכלכליסט:


התמורה משקפת שווי של 80 מיליון דולר לאביב סיינטיפיק על בסיס דילול מלא, לפני הכסף. בנוסף לתמורה, יעמידו החברה ועיניים לאביב סיינטיפיק הלוואה בסך של עד 13 מיליון דולר לפי בקשות משיכה שיינתנו על-ידי אביב סיינטיפיק, במהלך 24 חודשים ממועד ההשלמה. 


אילן ישראלי מנכ”ל דנאל, צילום: יונתן בלום אילן ישראלי מנכ”ל דנאל | צילום: יונתן בלום אילן ישראלי מנכ”ל דנאל, צילום: יונתן בלום


ההלוואה תישא ריבית שנתית ותהיה ניתנת להמרה למניות של אביב סיינטיפיק במועדים ובמחיר למניה כפי שנקבעו בהסכמים. המרת ההלוואה תתבצע לפי מחיר שמשקף דיסקאונט של כ-25% ביחס לשווי ביום ההמרה, כך על פי מנגנון שסוכם בין שני הצדדים.

החברה תוכל למנות שני דירקטורים (מתוך שבעה) לדירקטוריון אביב סיינטיפיק. עד למינוי דירקטור מומחה מהתעשייה, יכהן רמי אנטין, יו"ר דירקטוריון דנאל, כיו"ר דירקטוריון אביב סיינטיפיק. החברה הוקמה ב-2017 על ידי פרופ' שי אפרתי. בשנה האחרונה, החברה החלה בהתרחבות לחו''ל והקימה ומפעילה שתי קליניקות, אחת בפלורידה והשנייה בדובאי. הגיוס צפוי לסייע בתוכניות הצמיחה של אביב.

הרכישה מרחיבה את תחומי הפעילות של דנאל, תחת ניהולו של אילן ישראלי, בעולם הרפואה הפרטית. דנאל רכשה את מנור מדיקל תמורת כ-40 מיליון שקל בנובמבר האחרון, ואת עיניים ב-2019 עבור כ-74 מיליון שקל. דנאל דיווחה על צמיחה של 17% בהכנסות ברבעון הראשון של השנה, ל-557 מיליון שקל לעומת 476 מיליון שקל ברבעון המקביל. זו עלייה של 66% ברווח התפעולי עד לכ-61 מיליון שקל, לעומת 36.7 מיליון שנה קודם לכן.


בשיחה עם כלכליסט ציינו נציגי החברה כי הרכישה התבצעה ברובה על ידי ההון העצמי של דנאל והלוואה של עיניים. 

ההלוואה ההמירה: יש לה תנאים? היא קצובה בזמן או שלנצח אפשר להמיר?

"ההלוואה המירה וקצובה על פי תנאים שהוסכמו ותשקף דיסקאונט של 25% בסבב הגיוס הבא". 

נכתב שדנאל ממנה יו"ר לאביב. האם בעצם היא הופכת לבעלת המניות הגדולה ביותר באביב? 

"כן – דנאל הופכת להיות בעלת המניות הגדולה בחברה זו". 

לא ברור אם העסקה נחשבת ליקרה או זולה. מהחברה לא ממש הסבירו מה השווי של אביב בעסקה, או איזה מכפיל רווח הוא משקף לה. לשאלה שלנו לגבי הנושא, החברה ענתה שהיא הקימה והתחילה את הפעילות בדובאי ובפלורידה במהלך השנה האחרונה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות