אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריים אנרג'י נכנסת לרומניה: תקים מתקנים סולאריים ב-165 מיליון יורו צילום: שחר גל

פריים אנרג'י נכנסת לרומניה: תקים מתקנים סולאריים ב-165 מיליון יורו

חברת האנרגיה המתחדשת חתמה על מזכר הבנות לפיתוח והקמת המתקנים, בהיקף של 300 מגה ואט; פריים אנרג'י צופה שהפרויקט יניב לה הכנסות של 20 מיליון יורו ב-2023

24.06.2021, 15:24 | ענת רואה

חברת האנרגיה המתחדשת פריים אנרג'י נכנסת לפעילות ברומניה. 

קראו עוד בכלכליסט:

החברה דיווחה היום (ה') כי חתמה על מזכר הבנות עם מפתח ובעל קרקעות ברומניה לפיתוח, הקמה ותפעול של מתקנים סולאריים בהיקף של 300 מגה ואט על מקרקעין שבבעלותו. 

שדה סולארי של פריים אנרג שדה סולארי של פריים אנרג'י בקדש ברנע | צילום: שחר גל שדה סולארי של פריים אנרג

לדברי החברה, עלות הקמת הפרויקטים ברומניה מוערכת בכ-165 מיליון יורו, כאשר המתקנים צפויים להניב לחברה קצב הכנסה שנתי בסך של כ-20 מיליון יורו במהלך שנת 2023.

מזכר ההבנות מסדיר בין היתר את שכירות המקרקעין, שירותי פיתוח וכן אופציה לשותפות, אפשרות של המפתח להשקיע הון עצמי עד למועד תחילת העבודות או הסגירה הפיננסית. 

תחום האנרגיה המתחדשת ברומניה, ובכללה אנרגיה סולארית, צפוי לצמוח בשנים הבאות בשיעור ניכר, זאת בהתאם ליעדי המדינה למעבר לאנרגיה מתחדשת על חשבון שימוש בחומרים מזהמים. 

מעל 70% מהחשמל ברומניה מיוצר כיום באמצעות חומרים מזהמים (פחם, נפט וגז). ממשלת רומניה קבעה יעד לפיו עד 2032 תפסיק המדינה לייצר חשמל מפחם ועד 2030 תגיעה המדינה לכך ש-32% מהחשמל במדינה ייוצר מאנרגיה מתחדשת (הידרו, רוח וסולארי וכן אנרגיה גרעינית).  

ליאור אהרון, מנכ"ל פריים אנרג'י מסר: "אנו מעדכנים היום על חתימת מזכר הבנות בקשר עם פעילות ייזום משמעותית ברומניה - מדינה שצפויה לגידול משמעותי בשנים הבאות בכל הקשור בהיקף השימוש באנרגיות מתחדשות, בהתאם ליעד המדינה להפסיק לחלוטין את השימוש בפחם לייצור חשמל. 

"מזכר הבנות זה מגיע לאחר שבחודש החולף הודענו על הסכם ייזום להקמת פרויקטים סולאריים באיטליה בהיקף של כ-400 מגה וואט. כל זאת, לצד פעילותינו בישראל וכחלק מאסטרטגיית הצמיחה המואצת של החברה בתחום הסולארי. נמשיך בקידום ופיתוח הפעילות המקומית והבינלאומית של החברה, תוך בחינה מתמדת של הזדמנויות עסקיות התואמות את יעדי החברה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות