אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפאל תגן על השיריונרים של המלכה: הבריטים מתקרבים לרכישת "מעיל רוח" צילום: רפאל

רפאל תגן על השיריונרים של המלכה: הבריטים מתקרבים לרכישת "מעיל רוח"

משרד ההגנה בלונדון העניק לרפאל חוזה להתאמת מערכת ההגנה מטילים לטנקי הצ'אלנג'ר הבריטיים, שלב אחד לפני הזמנה רשמית. שווי העסקה הצפויה: כמה עשרות מיליוני דולרים

24.06.2021, 17:19 | אודי עציון

אחרי צבאות ארה"ב וגרמניה, גם הצבא הבריטי בדרך לרכוש את מערכת ההגנה מטילי נ"ט ופגזים של רפאל, מעיל רוח. 


קראו עוד בכלכליסט:


משרד ההגנה הבריטי העניק לרפאל חוזה להתאמת המערכת, המותקנת כבר במאות טנקי מרכבה סימן-4 ונגמ"שי נמ"ר בצה"ל, לטנקי הצ'לנג'ר-3 שלו. מדובר בשלב מקדים לביצוע הזמנה רשמית. האינטגרציה תכלול גם ניסויים בהפעלת מערכת ובחינת יכולותיה.

רפאל מכרה כבר מערכות מעיל רוח לטנקי האברהמס של צבא היבשה האמריקאי בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר, והשנה קיבלה הזמנה ראשונית גם מצבא גרמניה עבור טנקי הליאופרד-2 שלו, בשווי של 50 מיליון יורו.

החוזה עם צבא בריטניה צפוי לעמוד על סכום של כמה עשרות מיליוני דולרים בלבד, לאור הקיצוצים העמוקים שעבר השריון הבריטי מאז תום המלחמה הקרה. כיום יש לבריטניה רק כ-150 טנקים מבצעיים, לעומת יותר מ-1,000 טנקי מרכבה בצה"ל, לפי מקורות זרים. רפאל קיבלה עד היום הזמנות ל-1,800 מערכות מעיל רוח.


מערכת מעיל רוח של רפאל, צילום: רפאל מערכת מעיל רוח של רפאל | צילום: רפאל מערכת מעיל רוח של רפאל, צילום: רפאלראש צוות הצ'אלנג'ר-3 בזרוע הרכש של משרד ההגנה הבריטי, דייוויד פארמר, אמר בהודעת המשרד כי "רפאל מתווספת לקבוצת השותפות התעשייתיות שלנו, הפועלות יחד על מנת להצעיד את טנק צ'לנג'ר-3 צעד משמעותי קדימה. זהו מהלך חשוב עבור שיפור הגנת הרק"ם, ומייצג עבור הצבא הבריטי את השינוי העצום שכוחות הקרקע שלנו עוברים לכיוון מודרניזציה וקידמה".

ראש מנהלת שרידות ותמרון ברפאל, תא"ל (במיל') מיקי לוריה, הוסיף כי "החלטתה של בריטניה לבחור במערכת מעיל רוח להגנת צוותי הרכב הקרבי המשוריין שלה, מסמלת את תחילתו של עידן חדש בקרב כוחות השריון שלה".  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות