אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק השעתה את רשיון העו"ד של רודי ג'וליאני בשל "טענות שקריות ומטעות" צילום: בלומברג

ניו יורק השעתה את רשיון העו"ד של רודי ג'וליאני בשל "טענות שקריות ומטעות"

בית המשפט העליון של ניו יורק השעה את ג'וליאני - לשעבר ראש העיר - בשל טענות שהשמיע לגבי ההפסד של טראמפ בבחירות לפיהן ביידן זכה בזכות הונאה מסיבית במדינות מפתח. ההשעיה היא זמנית עד לקבלת תוצאות שימוע משמעתי רשמי

24.06.2021, 19:25 | חדשות חוץ

בית משפט העליון של ניו יורק השעה את רודי ג'וליאני מעריכת דין כיוון שטען "טענות שקריות ומטעות" לגבי ההפסד בבחירות של נשיא ארה"ב לשעבר – ולקוחו - דונלד טראמפ. ההשעיה מהווה מכה קשה עבור ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר, ששירת בממשל הקודם כבכיר במשרד המשפטים, וכתובע הכללי של מנהטן. 


קראו עוד בכלכליסט:


ג'וליאני וטראמפ הפיצו מאז נובמבר טענות שקריות לגבי לגיטימיות הבחירה לנשיאות של ג'ו ביידן, בטענה שטראמפ לא נבחר שוב לנשיא רק בזכות הונאת בחירות מסיבית במדינות מפתח. הבקשה להשעייתו של ג'וליאני, שנכנסה לתוקפה מידית, הוגשה על ידי הוועדה לביקורת שיפוטית של המחלקה הראשונה של בית המשפט העליון של ניו יורק, שכוללת את מנהטן. 

ההשעיה נפסקה על ידי חטיבת הערעורים של אותה המחלקה הראשונה. "הגענו למסקנה שישנן ראיות חד משמעיות לפיהן המשיב הפיץ הצהרות שקריות ומטעות לבתי משפט, למחוקקים ולציבור הרחב, בתפקידו כעורך דינו של הנשיא לשעבר דונלד ג'יי טראמפ, ושל מסע הבחירות שלו, באשר לניסיונו שנכשל להיבחר בשנית לנשיא ב-2020", לשון פסיקת בית המשפט. 


רודי ג רודי ג'וליאני | צילום: אי פי רודי ג


בית המשפט אמר גם ש"ההצהרות השקריות של ג'וליאני נאמרו כדי לתמוך באופן לא ראוי בנרטיב של המשיב, לפיו עקב הונאה רחבת היקף נגנב הניצחון בבחירות לנשיאות ב-2020 מלקוחו. הגענו למסקנה שהתנהלותו של הנאשם מהווה סכנה מידית לאינטרס הציבורי, וקוראת להשעיה מעריכת דין, עד לדיון נוסף בנושא על ידי הוועדה לביקורת שיפוטית". השעייתו של ג'וליאני היא זמנית, עד לקבלת תוצאת השימוע המשמעתי הרשמי. 

עורכי דינו של ג'וליאני, ג'ון לוונטל ובארי קמינס, אמרו בתגובה שהם "מאוכזבים ממחלקת הערעורים, ומהחלטתה של המחלקה הראשונה להשעות את ראש העיר ג'וליאני, לפני שניתנה לו האפשרות לשימוע בנושאים שנטענו. זהו צעד חסר תקדים, ואנו מאמינים שהלקוח שלנו אינו מהווה סכנה לאינטרס הציבורי", לשון ההודעה. "אנו מאמינים שברגע שתוכן הדברים ייחקר במלואו בשימוע, מר ג'וליאני יזכה מחדש במעמדו כחבר מקצוע עריכת הדין, אותו שירת היטב בתפקידיו השונים במשך שנים רבות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות