אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן שלישית לויודה ונצ'רס של אריה בלדגרין - גייסה 825 מיליון דולר צילום: Christopher Galluzzo

קרן שלישית לויודה ונצ'רס של אריה בלדגרין - גייסה 825 מיליון דולר

מדובר בקרן המשך לשתיים הקודמות של וידה, שמגדילה את היקף הנכסים ל-1.7 מיליארד דולר - סכום הגיוס יופנה להשקעות בחברות מתחום הביוטכנולוגיה ופיתוח תרופות מקור

24.06.2021, 21:04 | גולן חזני

קרן וידה ונצ'רס בראשותו של פ' אריה בלדגרין גייסה בארה"ב קרן שלישית בהיקף של 825 מיליון דולר. 


קראו עוד בכלכליסט:


מדובר בקרן המשך לשתי הקרנות הקודמות של וידה, שמגדילה את היקף הנכסים של הקרן ל-1.7 מיליארד דולר. הקרן משקיעה בחברות מתחום הביוטכנולוגיה ופיתוח תרופות מקור. הסכום גויס  מקרנות פנסיה באירופה ארה"ב ואסיה, בתי השקעות ופמילי אופיס. 

הצוות של וידה בראשות בלדגרין היה מעורב בפיתוח 25 תרופות מקור שאושרו בידי ה-FDA. אחת ההשקעות הראשונות של הקרן היתה בחברת אלוג'ן, שהגיעה בשיאה לשווי של קרוב ל-7 מיליארד דולר - היא נסחרת היום בשווי 3.4 מיליארד דולר.

הקרן השלישית תשקיע בחברות המפתחות טיפולים בתחום האונקולוגיה, נוירולוגיה, אוטואימוניות, מחלות גנטיות נדירות ועוד.

"בשלוש השנים האחרונות הגישה המוכחת שלנו בחברות בתחום מדעי החיים מביאה יחד רשת מומחים בתעשייה לצד בסיס משקיעים רב עוצמה לשנות באופן מהותי את מסלול המחלות האנושיות בני אדם," אמר בלדגרין בהודעה לעיתונות.

לברץ קייט פארמה שהקים בלדגרין ואשר עוסקת בטיפול לסרטן הדם נמכרה ב-2017 לחברת הפארמה האמריקאית גיליד בסכום של 12 מיליארד דולר. 

משרד עורכי הדין Taylor Wessing ומשרד הרצוג פוקס נאמן ליוו את כלל ביטוח בעסקה.


אריה בלדגרין , צילום: Christopher Galluzzo אריה בלדגרין | צילום: Christopher Galluzzo אריה בלדגרין , צילום: Christopher Galluzzo


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות