אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביידן מזהיר: המוטציה ההודית מדאיגה ותעלה את התמותה   בלומברג

ביידן מזהיר: המוטציה ההודית מדאיגה ותעלה את התמותה

נשיא ארה"ב אמר אתמול כי זן הדלתא של נגיף הקורונה גורם ל-20% מכל מקרי המוות במדינה. לדבריו, הזן מדבק ביתר קלות, יגרום ליותר מקרי מוות לאנשים לא מחוסנים, והוא מסוכן במיוחד לאנשים צעירים

25.06.2021, 09:36 | חדשות חוץ

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הזהיר אתמול כי מספר המתים ממגפת הקורונה בארה"ב ימשיך לעלות עקב התפשטות מסוכנת של המוטציה ההודית (דלתא), אותה כינה "סיבה רצינית לדאגה". 


קראו עוד בכלכליסט:


"יותר משש מאות אלף אמריקאים מתו, ועם זן הדלתא אתם יודעים שיהיו נוספים", אמר ביידן. "אתם יודעים שזה הולך לקרות ולכן עלינו לחסן אנשים צעירים", אמר ביידן במרכז קהילתי בראלי בצפון קרוליינה. הזן, לדברי ביידן, מדבק ביתר קלות ויכול לגרום ליותר מקרי מוות, והוא "מסוכן במיוחד לאנשים צעירים". 


נשיא ארה"ב ג נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. "אם התחסנתם אתם בטוחים" | צילום: אי.אף.פי נשיא ארה"ב ג

הנשיא הזהיר שאמריקאים שלא חוסנו נמצאים בסיכון מוגבר. "המידע ברור לגמרי: אם התחסנתם, אתם בטוחים. אך אתם בסיכון לחלות במחלה קשה או למות אם לא התחסנתם. זו עובדה", הדגיש ביידן.

על פי המרכז למניעת מחלות (CDC), המוטציה ההודית מעלה חשש רציני והיא מהווה כעת 20% מכל מקרי הקורונה בארה"ב. זן הדלתא יכול להכפיל את כמות הנדבקים כל שבועיים, מה שיהפוך אותו לזן הדומיננטי בארה"ב תוך שבועות ספורים,  אמר היועץ הרפואי הבכיר של הבית הלבן ד"ר אנתוני פאוצ'י. 

מומחים מעריכים שהמוטציה ההודית יכולה גם לגרום לתסמיני מחלה קשים יותר בנדבקים, אך הם סייגו זאת בכך שיש צורך בעוד מידע כדי לאשר את ההערכות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות