אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקציית שיתוף הנסיעות דידי: השווי הצפוי בגיוס - 60 מיליארד דולר צילום: Donga Science

אפליקציית שיתוף הנסיעות דידי: השווי הצפוי בגיוס - 60 מיליארד דולר

החברה הסינית מתכננת לגייס 4 מיליארד דולר בבורסת ניו יורק, באצמעות הנפקת 288 מיליון תעודות פיקדון אמריקאיות (ADS), השוות ל-72 מיליון מניות כלליות מדרגה A

25.06.2021, 21:34 | חדשות חוץ


ענקית שיתוף הנסיעות הסינית דידי מתכננת להנפיק 288 מיליון תעודות פיקדון אמריקאיות (ADS), השוות ל-72 מיליון מניות כלליות מדרגה A, בבורסת ניו יורק תחת הסמל DIDI, כך על פי מסמכים שהוגשו לרשות ניירות ערך האמריקאית.


קראו עוד בכלכליסט:


המסמכים חשפו שדידי צופה מחיר מניה של 13-14 דולר, שנותן לחברה הערכת שווי של יותר מ-60 מיליארד דולר. החברה עשויה לגייס עד ארבעה מיליארד דולר, בהנפקה שיכולה להיות אחת הגדולות ביותר השנה. 


דידי צ דידי צ'ושינג Didi Chuxing אפליקציית נסיעות | צילום: Donga Science דידי צ


דידי, שנוסדה ב-2012, מדורגת בין חמש חברות הסטארט-אפ הפרטיות הגדולות ביותר בעולם. עם המשקיעות בה נמנות סופטבנק, אובר וטנסנט. 

בשבוע שעבר אמרו מקורות לרויטרס שרגולטור השווקים הסיני בודק האם דידי השתמשה בשיטות עסקיות שדחקו הצידה מתחרות קטנות יותר, באופן לא הוגן. החקירה הזאת מתווספת ללחץ המופעל על מי שמכונות "חברות הפלטפורמה" של סין, שכוללות את קבוצת עליבאבא וטנסנט. 

בתשקיף שהגישה לרשות ני"ע מוקדם יותר החודש, דיווחה דידי על הכנסות של 21.6 מיליארד דולר ב-2020. הרווח של החברה היה 837 מיליון דולר לפני תשלומים לבעלי מניות ברבעון האחרון, והרווח הנקי - 95 מיליון דולר. החתמים להנפקה הם בנקי מורגן סטנלי וג'יי פי מורגן. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות