אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעה: שובר הנחה לרכישת רכב תמורת גריטה צילום: בלומברג

הצעה: שובר הנחה לרכישת רכב תמורת גריטה

איגוד יבואני הרכב מחפש דרכים להילחם בתופעת המכוניות הישנות על הכביש. לפי המתווה שטרם אושר על ידי גורמים ממשלתיים, בעל מכונית ישנה שיגיע לגריטה יקבל שובר שיעניק לו הנחה ברכישה של רכב חדש

27.06.2021, 13:45 | תומר הדר

תוכנית חדשה של איגוד יבואני הרכב מתיימרת להציע פתרון למכוניות הישנות שנוסעות בכבישים. 

כיום לא פועלת בישראל תוכנית גריטה לרכב פרטי ישן אלא רק לכלי רכב כבדים - בין היתר עקב היעדר תקציב. התוכנית אשר מציג איגוד יבואני הרכב, וטרם אושרה על ידי גורמים ממשלתיים, מבוססת על מתווה דומה שקיים באירופה, שלפיו מקבלים הלקוחות שובר עבור רכישה של רכב חדש עם הביאם את הרכב הישן. אלא שבאירופה עלות הוואוצ'ר (שובר זיכוי) מגיעה אפילו ל-20%-25% מערכו של הרכב החדש, ואילו בישראל ערכה של מכונית ישנה המגיעה לגריטה אינו מגיע ל-5% ממחירה של מכונית חדשה. 

קראו עוד בכלכליסט:


מכוניות שיצאו מכלל שימוש , צילום: בלומברג מכוניות שיצאו מכלל שימוש | צילום: בלומברג מכוניות שיצאו מכלל שימוש , צילום: בלומברג

לפי התוכנית של איגוד יבואני הרכב, בעל מכונית שיגיע לגריטה יקבל את השובר שיעניק הנחה ברכישה של רכב חדש. השובר יהיה סחיר כדי לאפשר לרכוש גם מכונית משומשת במקומה, כך שבעלי הרכבים המיושנים יוכלו למכור אותו לסוכנויות רכב, שיעבירו אותו ליבואן בעת קניית רכב חדש. 

הרכבים עצמם יירכשו על ידי זכיין חיצוני שיבצע את הגריטה וישלם למדינה 1,500-750 שקל עבור כל מכונית שתעבור לידיו, בהתאם לגיל הרכב. באיגוד מעריכים כי התקציב לתוכנית, כ-800 מיליון שקל בשנה, ימומן במשותף על ידי המדינה, יבואני הרכב והזכיינים הפרטיים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות