אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחירי הדיור לא מפסיקים לעלות - מה הסיבות?

מה הקשר בין ריבית אפס, מחירי מגרשים ובעיות השילוח בעולם? כולם גורמים לעלייה משמעותית שכבר מורגשת במחירי הדיור. עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ״ל אאורה ישראל, עם ההסברים

29.06.2021, 16:22 | בשיתוף מערכת שורת הרווח


בחודשים האחרונים אנו עדים למספר תופעות שמשפיעות משמעותית על מחירי הדיור, ולא בכיוון שהיינו רוצים. כבר עכשיו, כשאנו במחציתה של שנת 2021, מורגשת עלייה משמעותית במחירים, וגם בטווח הקרוב נראה כי מחירי הדיור צפויים להמשיך ולעלות. 

עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה ישראל, חברת נדל"ן למגורים המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית, מסביר לנו מהם הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירי הדיור, מה עומד מאחוריהם ואיזו תופעה עכשווית עוד תילמד בספרי הכלכלה של העתיד.

בשיחה עם עו"ד אטרקצ'י נבין מה הקשר בין מחירי המגרשים שהמדינה משווקת לבין מחירי הדיור, נשמע מדוע צפויה עלייה דרמטית של 15-25 אחוז במחירים אלו, ונלמד מה גורם לכך ואיך כל זה קשור לביטול תוכנית המחיר למשתכן. נשמע גם על בעיות השילוח הגלובאליות, הכוללות, מלבד ספינות שנתקעות בתעלת סואץ, גם מחסור במכולות ומגוון עיכובים נוספים. נבין כיצד בעיות אלו מתבטאות במחירי תשומות הבנייה כבר היום ומה העלייה הצפויה במחירים אלו עד סוף השנה.

ולבסוף, נבין מה ההשלכות של מדיניות ריבית האפס על הרגלי הרכישה שלנו, ובפרט על שוק המשכנתאות, ונלמד כיצד גם תופעה מעניינת זו תורמת לעלייה במחירי הדירות. צפו


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות